bölümümüzde plançetelerimiz yok yardım

ossie_brs

Üye
okulumuz bitlis/hizan teknik ve endüstri meslek lisesi. okulumuza elektrik öğretmeni olarak yeni atandım bölümde malesef bir çok eksik mevcut en basitinden tesisat plançetesi bile yok. ayriyetten kumanda plançeteleri, plc yok. tesisat, kumanda için malzemeler mevcut ancak masaların üzerinde kurmaya çalışıyoruz devrelerimizi. benim sizlerden ricam bulunduğunuz okullarda kullanmadığınız plançeteler varsa yardımlarınız bekliyoruz şimdiden yardım edecek arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. tel : 0535 391 64 78

Hocam bizim de bu tarz eksiklerimiz var. Bizim paramız da var ama nerden satın alabiliriz, tecrübeli birileri yardımcı olabilir mi acaba?

öncelikle her ikinizinde ALLAH yardımcısı olsun. bende sizler gibiydim ilk atandığımda, çok çalışarak plc setlerinden tutunda pnömatik elektropnömatik kumanda ve tesisat plançeteleri yaptım. inanın kendinize gerisi gelir. her bilgi internette var. hala parça atıl malzemelerle plcli asansör deney seti bile yapmayı başardık. çalışmalarınızda başarılar dilerim

okulumuz bitlis/hizan teknik ve endüstri meslek lisesi. okulumuza elektrik öğretmeni olarak yeni atandım bölümde malesef bir çok eksik mevcut en basitinden tesisat plançetesi bile yok. ayriyetten kumanda plançeteleri, plc yok. tesisat, kumanda için malzemeler mevcut ancak masaların üzerinde kurmaya çalışıyoruz devrelerimizi. benim sizlerden ricam bulunduğunuz okullarda kullanmadığınız plançeteler varsa yardımlarınız bekliyoruz şimdiden yardım edecek arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. tel : 0535 391 64 78

okulunuzda mobilya bölümü varsa sunta kestirip üzerine kasa ve boruları monte edebilirsiniz.

Bizde ders yapacak atölye bulamadığımız zamanlar oluyor. Zaman zaman koridorda ders yapmak zorunda kalıyoruz. (Akçaabat Çok Programlı Lisesi) Türkiye'de mesleki eğitim bitmiştir. Allah kolaylık versin.

Arkadaşlar ne zamandır foruma girmiyordum. Başlığınızı açalı çok zaman geçmiş gerçi de yeni gördüm. Oltu eml de bölüm şefi iken kumanda panolarını kendimiz yaptık. Bunun için İzmir de görev yapan H.Refik Peynirci hocamın çok yardımı oldu. İzmirde fiber malzemeden panolar kestirdi cnc de deldirdi bize o şekilde yolladı biz de diğer malzemelerin bir kısmını ondan aldık bir kısmı elimizde olanlardan kullandık ve kumanda atelyemizi kendimiz yaptık çok uyguna geldi. Size de yardımcı olabileceğini düşünüyorum. E-posta adresi [email protected] Tel: 0505 377 80 85

2013-06-17 09.53.31.jpg 2013-06-17 09.54.01.jpg

Atölyemiz yeni yapıldı. Eski plançeteler atıldı. Atölyenin duvarlarını 366x90 cm yüksekliğinde MDF panolarla donattık. Eski plançetelerde olduğu gibi tesisatları çizerek buat ve anahtar kasalarını pançlarla deldik. Arkadan kasaları yerleştirip boruları sabitledik. Çok güzel oldu. İsteyene fotoğraflar gönderebiliriz. Kumanda panolarını da yeniden yaptık. Ancak maliyeti çok pahalı. Bunun için yardım edecek bir veya birkaç iş adamı bulmanız gerekebilir. Eski plançeteler mi? Malesef çoktaaaan odun oldu. Tel; ********** **********

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam mobilya bölümü varsa plançeteleri yaptır.kumanda içinse şunu tavsiye edebilirim.polyester pano alıp uygulamaları ordan yaptırabilirsin.hem artık born kablosuyla, vidasıyla uygulama yaptırmanın cazibesi kalmadı.hem de piyasaya aşina olur çocuklar.dışarda kimse kablo takıp sökmüyor çünkü.

hocam küçük meslek liselerinin durumu hep aynı doğusu batısı yok modüldeki uygulama faliyetlerine göre 1-2 demeyecen plançetelerini yapacan mesela ben şuan gemo marka plc ile deney seti yapmaya çalışıyorum Allah azmini artırsın....

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri