Ayna arkasına şerit led

xienon

Üye
Merhaba yaptırdığım aynanın arkasına led döşemek istiyorum 4000K ışık renginin uygun olacağını düşündüm marangoz trafosuz bir led daha iyi olacak dedi biraz araştırdım direkt tak çalıştır ledler varmış dış mekan olarak geçiyormuş.

1. Dış mekan ledler 1 metrede 1 kesiliyormuş benim aynanın arkasına fazla gelirse nasıl bir düzen yapmam gerekecek?
2. Sürekli yanmasını istemiyorum direkt kabloya bağlayınca sönmeyecek çünkü nasıl bir düzenek yapmam gerek?

Kendim araştırarak bu bilgileri edindim daha kolay bi yolu varmıdır bu işin?

WhatsApp Image 2022-03-30 at 15.38.51.jpeg

Diyelim ki ayna çevresi 80 yada 140 cm. Bunu bir üst metraj tamamlayın.

80 cm ise 1 metre, 140 cm ise 2 metre.

Aynanın etrafına fazla gelen kısmı dışına siyah izole bant sarıp arkaya saklayın.

Yada fazla ışık rahatsız etmiyor ise serit şeklinde sarıp devam edin.

Diyelim ki ayna çevresi 80 yada 140 cm. Bunu bir üst metraj tamamlayın.

80 cm ise 1 metre, 140 cm ise 2 metre.

Aynanın etrafına fazla gelen kısmı dışına siyah izole bant sarıp arkaya saklayın.

Yada fazla ışık rahatsız etmiyor ise serit şeklinde sarıp devam edin.

Peki iç mekan trafo mu yoksa dış mekan fişli led mi kullanmam daha iyi olur?

Merhaba yaptırdığım aynanın arkasına led döşemek istiyorum 4000K ışık renginin uygun olacağını düşündüm marangoz trafosuz bir led daha iyi olacak dedi biraz araştırdım direkt tak çalıştır ledler varmış dış mekan olarak geçiyormuş.

1. Dış mekan ledler 1 metrede 1 kesiliyormuş benim aynanın arkasına fazla gelirse nasıl bir düzen yapmam gerekecek?
2. Sürekli yanmasını istemiyorum direkt kabloya bağlayınca sönmeyecek çünkü nasıl bir düzenek yapmam gerek?

Kendim araştırarak bu bilgileri edindim daha kolay bi yolu varmıdır bu işin?

Ekli dosyayı görüntüle 86801
Hem ıslanma olasılığı hem de çocuk ihtimali için kesinlikle 12 volt trafolu led tavsiye ederim. 220v ledler bu tarz kullanım için çok tehlikeli. Trafosu küçük olabilir ince kibar trafolar mevcut. Trafoyu aynanın üst kısımlarına saklamanızı tavsiye ederim.

Merhabalar.
Ayna üzerindeki görünen kablo oraya takılacak aplik için bırakılmış kablodur.
O hat için belirlenmiş anahtar açıldığı zaman ayna üzerindeki kabloya elektrik gelir.
Şahsi fikrim ve yapılabilecek en kolay yol,
Bir adet sıva üstü kare buat ın tam ortasını delip,
Ayna üstündeki kabloyu bu buat içine alarak buati oraya monte edebilirsiniz.
Buat içersine küçük bir LED trafosu konulabilir.
12 volt şerit LED,kablosu üst tarafa gelecek şekilde ayna arkasına düzenli bir şekilde yapıştırılmak suretiyle montaj yapılır.
Bitim noktasına kesme yeri denk gelmezse az geriden kesilebilir.
Trafo çıkışı bir parça kablo ile lede bağlanır.
Buat ile ayna arasında boşluk kalırsa ince bir kanal kullanılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri