Aynı işletim sistemine birden fazla tia portal versiyonu kurmak.

rampi

Üye
Arkadaşlar merhaba. Aynı işletim sistemine birden fazla tia portal kuran varmı? Bu yapılabilir mi? Eski usul sanal işletim sistemleri ile mı devam etmek daha iyi olur. Deneyen veya kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ben V14 ve V15 kurdum, ikisi de çalılşıyor.Sanal işletim sisteminde biraz ağır çalışıyor tiaportal bu nedenle kur geç orjinal windowsa derim şahsen.

sıkıntı yok hepsi çalışır tia portala geçişteki amaç iec standardını yakalamak buda endüstri4 ün getirdiği bir şey temelde hepsi net fremawork ve c# compileri ile çalışıyor. bu nedenle hepsinin classları ayrı kurulduğu için sorun yok v10 dan v15 e kadar kurabilirsin v14 sp1 den sonrası zarten vindows 10 için eğer vindows yedi kullanıyorsan v13 sp1 senin işini rahat görür

eger bir versiyonun farklı service pack lerini kuracaksan ayrı ayrı kuramazsın.Örneğin;
hem V13 olsun
hem V13 sp1 olsun
hem V13 sp2 olsun dersen olmaz.

ama v13 v14 v15 ayrtı ayrı olur ve sanal pc kurmana gerek kalmaz.

v13 sp1 i ve v15 i tavsiye ederim.

özellikle v15 de güzel yenilikler var ve servo tarafında s120 lerle proje yapmak nispeten daha kolay olmuş.

iyi çalışmalar,

windows 7 işletim sisteminde v13sp1 ve v15 i kullanıyorum sadece v13te hmi runtime acılmıyor onuda start simulasyondan açıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri