Aynı anda iki farklı evin sigortasının atması

Gece gece Allah razı olsun iyi güldüm yorumunuza. El mahkum gitmeye devam edeceğim, yarın ufak bir operasyon k.a.r. değiştirip deneyeceğim legrand marka ile. Müşterilerin bu neden oluyor sorusuna cevap verememek çok kötü bir his.

Valla sayın ustam benim yaş 40 ı geçti meslekte 25 yılı devirdik . Hal böyle olunca tabi kulak arkası filan kalmadı artık göz kapaklarımın içini esirgemeye çalışıyorum. Para çıkmayacak abuk subuk işler gelince Allah'ın hikmeti yada hayırlısı diyorum. Cuma değilse günlerden ; ne bilim ben ! diyorum. Müşteriyi çokta şey etmeyin. Bu arızadan Max. Alacağınız malzeme dahil 500 lira. Yarısı malzeme tutacak 3 günlük yol, tavuk döner, sigara derken kalan amme hizmetine donecek. Ha benim ideallerim var derseniz de kirkinizdan sonra bi görüşelim inşallah. Kolay gelsin :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Valla sayın ustam benim yaş 40 ı geçti meslekte 25 yılı devirdik . Hal böyle olunca tabi kulak arkası filan kalmadı artık göz kapaklarımın içini esirgemeye çalışıyorum. Para çıkmayacak abuk subuk işler gelince Allah'ın hikmeti yada hayırlısı diyorum. Cuma değilse ne bilim ben deyip uğraşmıyorum. Müşteriyi çokta şey etmeyin. Bu arızadan Max. Alacağınız 300 lira. Ha benim ideallerim var derseniz de kirkinizdan sonra bi görüşelim inşallah :)
:) Beni aradıklarında sadece iki ev demişlerdi, tam da sizin dediğiniz gibi Allah'ın hikmeti gibi düşünerek yaklaştım. Sayı 10 üzerine çıkınca ilgimi çekti, şuan maddi olarak bakmıyorum, çözüm odaklı gitmek hedefim. Yarın da sonuç alamazsam üzerine gitmeyi bırakacağım.

:) Beni aradıklarında sadece iki ev demişlerdi, tam da sizin dediğiniz gibi Allah'ın hikmeti gibi düşünerek yaklaştım. Sayı 10 üzerine çıkınca ilgimi çekti, şuan maddi olarak bakmıyorum, çözüm odaklı gitmek hedefim. Yarın da sonuç alamazsam üzerine gitmeyi bırakacağım.

Merakla sonucu bekliyor olacağız...

Ek olarak ekleme yapıyorum bugün olay yerine gidip baktım. Öncelikle bu sitede 60-70 arası ev bulunmaktadır. Ve her evin kendi bağımsız topraklaması vardır.
Problem şudur, güvenlik kulübesinde su ısıtıcı takılınca sırasıyla; güvenlik kulübesinin v-otomatı sonra bahsetmiş olduğum sitede ortalama 10 veya daha fazla evin aynı anda 30mA kaçak akım rölesi atmaktadır.
Su ısıtıcı arızalıdır 45A gibi bir değer çekmektedir. Ayrıca detay olarak güvenlik kulübesinin topraklama hattı ve kaçak akım rölesi yoktur. Bu olayı gözümle gördükten sonra tüm evlerin k.a.r. marka modellerine bakmaya gittiğimde merlin ve siemens . K.a.r. marka değişiminden önce bu konu hakkında biri tavsiye verebilirse süper olur.
Güvenlik kulübesine toprak hattı ve K.A.R takılmalı.

Problem ani akım dalgalanmasından oluşuyor gibi.
Kaçak akım rölelerinin değişmesi yerine sorunlu evlerin toprak dirençlerinin ölçülmesi gerekir.

Güvenlik kulübesine toprak hattı ve K.A.R takılmalı.

Problem ani akım dalgalanmasından oluşuyor gibi.
Kaçak akım rölelerinin değişmesi yerine sorunlu evlerin toprak dirençlerinin ölçülmesi gerekir.
Revizyon ihtiyacı var kulübenin haklısınız, gündemde ki bir konu. Teşekkür ederim öneriniz için.

Merhaba dostlar, güncelleme ekliyorum.

Bekçi kulübesine revizyon yapıldı. K.a.r. ve topraklama yapıldı.
Lakin sitede sigorta atma olayı hala devam etmekte .
14 farklı evin sigortaları aynı anda atıyor. 3 farklı ev şeçilip yeni k.a.r. takıldı ve sorun halen devam etmekte.
Günde ortalama 2 kere sigorta attığı bilgisi geldi.
A tipi k.a.r. denemesi de yapılacak lakin çalıştığım firmalarda stok yok, bir ay sonrası için temin edebileceklerini söylediler.

Ne yapacağım hiç bir fikrim yok. Yer altında bir problem var desem k.a.r. la nasıl bir alakası olabilir ki.

14 farklı evin sigortaları aynı anda atıyor. 3 farklı ev şeçilip yeni k.a.r. takıldı ve sorun halen devam etmekte.
A tipi k.a.r. denemesi de yapılacak lakin çalıştığım firmalarda stok yok, bir ay sonrası için temin edebileceklerini söylediler.

Ne yapacağım hiç bir fikrim yok. Yer altında bir problem var desem k.a.r. la nasıl bir alakası olabilir ki.

Toprak ölçümü yaptırdınız mi ?toprak nötr arası temas var büyük ihtimalle

Sitede merkezi parstöner varmı. Bu günlerde hava yağıslı, gökgürültüsü, şimsek yıldırım düşmesi gibi hallerde KAR açması kabul görmüş, bir arıza belirtisidir.

Valla ben senin yerinde olsam hiic uğraşmam ustam..adamı kanser eder bu arıza..ugrastigina değecek bir ücret veriyorlarsa bak yoksa bulaşma derim..baştan konuş yöneticiyle adam iki pimas bağlıyor bir saate 500 alıp gidiyor..sen belki de günlerce ugrasacan emeğinin karşılığı ne olacak?
Si tip role takmayı deneyin birde o atan dairelerden birine..birde daha önce yiğit usta bir paylaşım yapmıştı 40 a 30 ma olan roleyi 63 a 30 ma ile değiştirip olur olmaz atan role arızasıni bu şekilde çözdüğünü söylemişti..denemekten zarar gelmez..yani 63 a. 30 ma si tip bir role bulup atan dairelerden birine takma şansınız varmı?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri