Aynı anda Hem KAK 30mA Hem YKŞ 300 mA Kullanmamız doğrumu ?

teknisyenx

Üye
Tek sayaçla olan yerde kak 30mA Kullandım

YKŞ 300 ma de kullanacaksın dediler.

Hem KAK 30mA Hem YKŞ 300 mA Kullanmamız doğrumu ?

Mevzuatta nasıl isteniyor.

Yardımcı olabilirmisiniz ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
30 ma kaçak akım koruma rölesi insan hayatını korumak için,300 ma yangın koruma rölesi tesisatı korumak için kullanılmaktadır. Bizdeki uygulamada sayaç girişindeki 4*25 a.lik ana kolon sigortasından hemen sonra yani sayacın girişine kullanmamız istenmektedir.Kütahyada OEDAŞ işletmesi bunu istemektedir.

30 ma kaçak akım koruma rölesi insan hayatını korumak için,300 ma yangın koruma rölesi tesisatı korumak için kullanılmaktadır. Bizdeki uygulamada sayaç girişindeki 4*25 a.lik ana kolon sigortasından hemen sonra yani sayacın girişine kullanmamız istenmektedir.Kütahyada OEDAŞ işletmesi bunu istemektedir.

Yani benim paylaştığım üstteki çizim doğru mudur?

forum004 arakadaşım herhangi bir çizim göremediğim için doğru yada yanlış diyemiyorum.Bahsettiğin çizim teknisyenx arkadaşın çizimi ise önceki cevaptada belirttiğim gibi 4*25 a.lik sigortadan sonra yangın koruma rölesi konulması istenmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri