Aynı alıcıdan farklı voltaj DC motor çalıştırma!

Gunayusta

Üye
Merhaba 16 kanallı hazır kumanda almak istiyorum bu kumanda 7 12 volt aralığında alıcıya sahip.ben bu alıcı ile aynı rölede 2 adt 12 volt motor 2 adt 4.5 volt motor çalistirmak istiyorum.küçük voltaj motorlar için ne yapmalıyım aküm 12 volt 7 amp.?
Merhaba 16 kanallı hazır kumanda almak istiyorum bu kumanda 7 12 volt aralığında alıcıya sahip.ben bu alıcı ile aynı rölede 2 adt 12 volt motor 2 adt 4.5 volt motor çalistirmak istiyorum.küçük voltaj motorlar için ne yapmalıyım aküm 12 volt 7 amp.?
TRY 292.40 10%OFF | Hshs16ch 2.4G şarj edilebilir uzaktan kumanda 12V 7A/12V 20A alıcı sinyal Booster için bilim DIY oyuncak araba Robot ekskavatör
https://a.aliexpress.com/_EQ4zolH

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kucuk motorlara 1w. 7.5 voltluk zener diyotları seri olarak bağlayarak DC 12v uygulayabilirsiniz.

TRY 292.40 10%OFF | Hshs16ch 2.4G şarj edilebilir uzaktan kumanda 12V 7A/12V 20A alıcı sinyal Booster için bilim DIY oyuncak araba Robot ekskavatör
https://a.aliexpress.com/_EQ4zolH
Bu tür bir regülatör (switch mode) ile daha rahat edersiniz, güç kaybınız olmaz, akü daha uzun süre dayanır.
Çıkış voltajı ayarlababilir, Max akım 3 amper, bedava vermedikleri için 10 TL ye satıyorlar.

https://www.aliexpress.com/item/1005004778421166.html?spm=a2g0o.productlist.main.23.25e94ccbadMsRh&algo_pvid=4ab266fe-097f-420f-8fd9-8eb5577092b4&algo_exp_id=4ab266fe-097f-420f-8fd9-8eb5577092b4-11&pdp_npi=3@dis!TRY!177.99!10.01!!!!!@2100bc5c16810469538492916d0737!12000030451188853!sea!TR!0&curPageLogUid=y3BqciKnYGpb

Yanlız İleri ve geri dönerken motor uçlarını çapraz değiştiriyorlarsa bu olmaz, alacağınız ürünü önce inceleyin.

Manuel voltaj regülatörü olmazki ben kumandadan kontrol edicem.alici çıkışına veya motorlara bağlanacak bir çözüm lazim

Manuel voltaj regülatörü olmazki ben kumandadan kontrol edicem.alici çıkışına veya motorlara bağlanacak bir çözüm lazim
1. Bu regülatör olur, zaten motor uçlarına bağlayacaksınız.
2. Ancak motoru ters yönde dödürdüğünüzde, diyotlarla bir uygulama yapmanız lazım:
(REG yazanlar regülatör modülü)

Not: Ayrıca bu devre ile her iki yönün hızlarını ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz. Yani bir yöne hızlı dönerken ters yönde yavaş dönebilir)

motor_kontrol.png

(+ Yazan uçlar regülatör girişi)
lm2596.png

Son düzenleme:
Kumanda alıcısina zarar verirmi birde alıci kart bunla bir kontrole izin verirmiki olursa epeydir ugrastigım sorunda çözülür fakat motorla alıcı kart arasına takınca çalistirmaz gibi geliyor bana boşuna sipariş vermeyelim bir video bulsam nette bunla ilgili sizde varsa link atarmisiniz
Birde yapılması gereken uygulama nedir iki yönde hareket edecek bu motorla

Kumanda alıcısina zarar verirmi birde alıci kart bunla bir kontrole izin verirmiki olursa epeydir ugrastigım sorunda çözülür fakat motorla alıcı kart arasına takınca çalistirmaz gibi geliyor bana boşuna sipariş vermeyelim bir video bulsam nette bunla ilgili sizde varsa link atarmisiniz
Birde yapılması gereken uygulama nedir iki yönde hareket edecek bu motorla
1. Hayır Kumanda Alıcısına zarar vermez ancak 20A olan modelini tavsiye ederim, (çıkışları röleli olduğu için) hem kartı bozmasınız (elektronik devrenizden izole olur) hemde kalkışlardaki akımlardan bozulmaz.

2. Bu kart alttaki linkten daha ucuza alabilirsiniz.

https://www.robolinkmarket.com/lm25...dcJQ9hXnIQoHA0mMVy41oCDqZDYTER6hoCGtkQAvD_BwE

3. Yanlış bağlamazsanız çalışır, regülaörleri aldığınızda alıcı karta bağlamadan test etmek mümkün

4. Satın alacağınız alıcının uygulama notlarına göre bağlantı yapacaksınız. Satıcıdan isteyin

Bu site türk müş acaba bukonuda fikirleri olurmu bir sorayım

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri