Aynı akü grubuna 2 ayrı inverter bağlanır mı?

celikbilek

Üye
24 volt 300 amper 6 akülü grubum var, bu akülerde bir tane 24 v 3kw 220 volt akıllı inverter var. İşimi görüyor sıkıntı yok. Elimde ayrıca sıfır bir tane 24volt 5kw 110volt inverter var, 2. inverteri Tr de kullanamıyoruz malum her şey 220 volt. Bahçeye elektrikli çit yapmayı düşünüyorum, 110 volt inverteri aynı akü grubuna bağlayıp çit koruma olarak kullanabilirmiyim?
Yani bu akü grubu 2 ayrı inverteri kaldırır mı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Aku grubunuz bu iki inverter için yeterli akımı verebiliyorsa hiçbir sorun yok.

Siz inverterlerden maksimum ne kadar güç cekeceginizi hesaplayın. Bu güçten akuden çekilecek olan akim bulunup akulerinizin bu akımı verip veremeyeceğine bakmalıyız.

3kw olanı akülere çapraz bağlı yani en yakındaki + uç ve uzaktaki - uç,
diğer invertörü direk 2 aküye bağlasam acaba sıkıntı olur mu?
Çekilecek güce bağlı. İki inverter'ın paralel bağlanması konusunda bir sakınca duymadım, bilmiyorum.
Çekilecek güç sadece 2. invrt de hayvan çite dokunduğunda tepki verecek. İnvrtri çit makinesi olarak kullanmalkk istiyorum.

3kw olanı akülere çapraz bağlı yani en yakındaki + uç ve uzaktaki - uç,
diğer invertörü direk 2 aküye bağlasam acaba sıkıntı olur mu?

Çekilecek güç sadece 2. invrt de hayvan çite dokunduğunda tepki verecek. İnvrtri çit makinesi olarak kullanmalkk istiyorum.
O tür bağlantı sorunlu. İkisi de paralel olabilir. Bence çit için birinci inverterden kullanın, 110 volt ile uğraşmayın, ülkemizde uyumlu değil.

O tür bağlantı sorunlu. İkisi de paralel olabilir. Bence çit için birinci inverterden kullanın, 110 volt ile uğraşmayın, ülkemizde uyumlu değil.
Ustam anlatamadım,
100 volt inverteri ben direk çit makinesi olarak kullanmak istiyorum, yani 110 volt + uç ile direk çit etrafını tel ile dolaşmak istiyorum, hayvan dokunduğunda devre tamamlansın istiyorum :)

2 değil istediğin kadar inverter bağlayabilirsin yük arttıkça besleme süren azalacaktır bunun basit hesabını herkes bilir zaten.
Elektrikli çit sistemlerinin çoğu akü üzerinden besleniyor diye biliyorum 110v'u akü şarj devresi için kullanacaksanız böyle bir cihazınız varsa olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri