Aygaz 22 Çamaşır makinesi

  • Konbuyu başlatan sami bilen
  • Başlangıç tarihi

sami bilen

Üye
Katılım
11 Eki 2009
Mesajlar
20
Puanları
1
merhabalar evimizde aygaz marka çamaşır makinesi var.çamaşır makinesi çalısırken sular kesildi ve makinenin içinde su birikintisi oldu.Sular geldikten sonra makinede olan çamaşırları yumuşatıcıyla kaldığı yerden yıkayıp sıktırmak için tekrardan çalıştırdık.Fakat makine su alma işlemine gelince durdu kendimiz kademe attırıp çalışmasına devam ettırdık.Çamaşırları çıkartık içinde yine su vardı tahliyeden suyu boşalttık.Su çeşmesini açtığımızda makinenin içinde su birikintisi oluyor.Açtım baktım borularda hiç bir şey yok fakat su sızıntısı tamburda birikiyor sürekli ne yapmamız lazım neyden kaynaklanıyor yardımcı olabılırsenız çok sevınırım.teşekkürler..
 

demiray teknik

Profesyonel Üye
Katılım
24 May 2010
Mesajlar
828
Puanları
258
Yaş
57
Konum
ankara
makinede bir adet 3 lü bir adette tekli ventil vardır.. bunlar elektrikli musluksayılabilir... musluk girişlerini sıra ile kapatarak sıcak su hattımı soğuk su hattındanmı su geliyor tespit edin hangisinde su alıyorsa o kısımdaki ventili değiştirin..
 
Konu Sah

sami bilen

Üye
Katılım
11 Eki 2009
Mesajlar
20
Puanları
1
dediğiniz gibi yaptım fakat tek tek olunca su akıntısı olmuyor sıcak ve soğuk ikisi birlikte takılınca sızıntı oluyor..
 

usta murat

Üye
Katılım
7 Eki 2010
Mesajlar
316
Puanları
8
Yaş
38
makinanın fişini çekin (prizden çıkarın) üst kapagını açın ventillerin çıkış hortumlarını tek tek çıkararak sızdıran ventili görerek tespit edip degiştirin ...hortumların yerini karıştırmayın...
 

Forum istatistikleri

Konular
114,826
Mesajlar
808,309
Kullanıcılar
420,143
Son üye
Gkhan11

Yeni konular

Üst