Aydınlatmada Enerji tasarrufu için power led kullanımı uygunmu? değilmi?

arkadaslar çalıştıgım ıs yerınde kısa tıip fluoresanlar var hep. cogu zaman sorun yaratıyor ıkı saattir bı tanesıyle ugrasıyorum balansı degıstırdım soketlerı degıstırdım starterlerı degıstırdım yınede banamısın demıyo pır pır yapıyor sureklı starterı soktugumde yanıyor kafayı yedırttı :D 18 w lambası 4x22 starteri 20w balansı. sonunda 4x65 stater taktım yandı ama beya bı pır pır yapıyo ondan sonra yanıyo bu neden olabılır arkadaslar bırde bu tur lambalarda balansın arızalı oldugunu nasıl anlarız.

ınanırmısınz bu fluoresanların kısasıda uzunuda cıftlısıde basımın belası bunlar :D çok çabuk arıza yapıyolar ve beya bı ugrastırıyolar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar merhaba
Çalıştığımız fabrikalarda kullanılan aydınlatma armatürleri bildiğimiz gibi enerji sarfiyatı yüksek malzemelerdir. Elektrik sarfiyatına zamda geldiği için çözüm yolları aradım ve bulduğumu düşündüm.
power ledler lensleri (mercek) ile kullanıldıklarında güzel ışık veren bir malzeme ve sarfiyatları yok denecek kadarda az.. bunları projektör içlerine koyacak şekilde, armatürleri çıkararak yerine monte edecek şekilde ve fabrikanın bir çok yerine koymayı düşündüm..
buyüzden araştırma içerisine girdim.. karaköy'de elektronik malzeme (made is china)toptancılığı yapan arkadaşıma gittim ve bütün hayallerim suya düştü...
ledlerin ömrünün 50 000 ile 100 000 saat olduğunu biliyordum fakar test odasına grdim ve 6 aydır günde 10 saat yakılan ledlerin %30 ıışık verdiğini gördüm... ne kadar ilginç değilmi yüzlerce led artık kendını bile aydınlatmıyor... arkadaşımın söylediği ''kayıplar ilk 1000 saatten itibaren %30dan yukarılara doğru çıkıyor ve bir ledin 50 000 saat yanacağına inanmıyorum... bu işin satışı karlı fakat kullanışı zararlı:)''
yaşadığım şehirde benzin istanyon kanopilerine uygulanmaya başladı ve bazı işyerleri büyük projektörlerinde led kullanıyor... umarım hayırlısı olur ...
Huawei Chınes

Moderatör tarafında düzenlendi:
LED'lerin ömrü aslında 50.000 saat kadar olmayacaktır, çünkü bu ömür laboratuvardaki ideal koşullar altında test edilir ve kullandığımız gerçek ortam daha karmaşıktır, bu nedenle bu zamana genellikle ulaşılmaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri