Aydınlatma Sortisinden Düşük Volt Kablo Çekilebilir mi?

Thekarra70

Üye
Merhaba,
Duvardaki led saatin kablosunu gizlemek amacıyla,
buattan aydınlatma anahtarına giden borudan 12 volt 2A.lik adaptörün kablosunun geçmesi bir sorun çıkarır mı?
Adaptör aydınlatma anahtarının yanındaki prize takılacak.
Çıkış Dc 12 Voltu saate göndermek için bu aydınlatma anahtarının buata giden borusunu kullanacağım.
Boru tam olarak saatin asılı olacağı yerin arkasından geçiyor, yerini kesin olarak tespit ettim.
Priz borusu da aynı buata gidiyor, onun yerini de tespit ettim ama onu kullanmayacağım.
Duvarın delinmesinde bir problem yok, 12cm.lik oda arası duvar, kolon değil.
Sonuç olarak aynı borudan şunlar geçecek :
-1 adet buattan aydınlatma anahtarına giden faz,
-1 adet anahtara gidip faz alacak olan aydınlatma kablosu,
-12 Volt 2A adaptörün artı ve eksi uçları (iki uçlu 0,75.lik tek kablo)
Burada faz yüzünden adaptör kablosu için olumsuz bir manyetik etki veya düzgün çalışmasında bir problem olur mu?
İyi çalışmalar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba,
Duvardaki led saatin kablosunu gizlemek amacıyla,
buattan aydınlatma anahtarına giden borudan 12 volt 2A.lik adaptörün kablosunun geçmesi bir sorun çıkarır mı?
Adaptör aydınlatma anahtarının yanındaki prize takılacak.
Çıkış Dc 12 Voltu saate göndermek için bu aydınlatma anahtarının buata giden borusunu kullanacağım.
Boru tam olarak saatin asılı olacağı yerin arkasından geçiyor, yerini kesin olarak tespit ettim.
Priz borusu da aynı buata gidiyor, onun yerini de tespit ettim ama onu kullanmayacağım.
Duvarın delinmesinde bir problem yok, 12cm.lik oda arası duvar, kolon değil.
Sonuç olarak aynı borudan şunlar geçecek :
-1 adet buattan aydınlatma anahtarına giden faz,
-1 adet anahtara gidip faz alacak olan aydınlatma kablosu,
-12 Volt 2A adaptörün artı ve eksi uçları (iki uçlu 0,75.lik tek kablo)
Burada faz yüzünden adaptör kablosu için olumsuz bir manyetik etki veya düzgün çalışmasında bir problem olur mu?
İyi çalışmalar.
Anlattığınız şu duruma göre anahtara inen kabloların yanından adaptörün kabloları nın geçmesinde bir sakınca yok.
TV telefon gibi zayıf akım kablolarının elektrik kablosu yanından geçmesi belki manyetik olarak sorun oluşturabilir.
Ama bahsettiğiniz adaptör için bir sorun olmayacaktır.

Cevaplarınız için teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri