Aydınlatma Rölesi Yanıyor.

İkiside NO ise,çizdiğiniz gibi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Ekli dosyalar

• Untitled1.png
    Untitled1.png
    3.3 MB · Görüntüleme: 23
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    3.1 MB · Görüntüleme: 23
  • Untitled3.png
    Untitled3.png
    118.3 KB · Görüntüleme: 21
20 lamba dediğiniz 20x40 = 800 w .Cosq ( klasik balastsa ) 0,44 .Zaten 7,7 amp. akım demektir.Elektronik ba-
lastlı ise 4-4,5 olur.Devreye sık girip çıkmıyorsa sorun olmamalı.Röleye gelen gerilimin 24 olduğundan emin-
misiniz ?Paralelleyin demek,iki kontağı üstten ve alttan birleştirin demek.

Pekii bu hesaba göre okunabilen bir Ampermidir. Çünkü ampermetre ile ölçtüğümüzde göremiyoruz o kadar akımı.

Kapasitif yükten dolayı kontakların yapışıyor röle açıp kaparken izle gözle görünür ark yapar beyazımsı bir renkte.

Rölenin akımını yükselt veya kontaktör kullan

..aynen öyle ark yapıyor..bende bir devrede triyak mı röle mi kullanayım derken röle ile de denemiştim..hatta başka bir forumda konu açmıştım..
ordada deneyimleyenler olmuş..
10 A lik röleler 1-2 A de yapışıyor diyordu arkadaşlar..ve ark önleyici sbubber devre tavsiye ediliyor..
..mesela otomatik sigortaların içinde ark önleyici veya dağıtıcı hücreler var..

..aynen öyle ark yapıyor..bende bir devrede triyak mı röle mi kullanayım derken röle ile de denemiştim..hatta başka bir forumda konu açmıştım..
ordada deneyimleyenler olmuş..
10 A lik röleler 1-2 A de yapışıyor diyordu arkadaşlar..ve ark önleyici sbubber devre tavsiye ediliyor..
..mesela otomatik sigortaların içinde ark önleyici veya dağıtıcı hücreler var..

Ark sönümleyici devreler var röle yerine triyak da kullanabilirsiniz. Bende bizzat kendim tecrübe ettim daha öncesinden basit yöntemle gücü arttırın dedim en nihayetinde karar sizin tabi ki

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri