Aydınlatma Otomasyonu

ev ve bina otomasyonları isimli çok yakında basılacak olan kitabın 1.bölümü plc,Knx,sbus,zigbee,rf genel teknik bilgiler içeriyor yardımı olacaktır sanırım.
kitap 1.bölüm : www.setcombt.com/modul1.pdf

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
slm ben plc ile akıllı ev otomosyonu yapmak istiyorum bu benım bıtırme tezım olacak bahçe kapısını,aydınlatma,sıcaklık kontrolu,perdeler ve hırsız alarmını plc ıle çalıştırmak istiyorum.bu konuda bana yardım edersenız cok sevinirim.

Bu konuda sana yardımcı olabilirim kontrol etmek istediğin durumlara göre plan çıkarıp paylaşırsan ne tür bişeler yapabileceğimize bakabiliriz.

saygılarımla

Merhaba arkadaşlar ben 3 yıldır akıllı ev bina sistemleri ile ilgili çalışmalar yapıyorum sertifikam var birçok proje yaptım çalıştırdım aydınlatma merkezi ışık kontrolü panjur sistemleri dimleme gibi işler yaptım ısıtma ve soğutma projelerini yeni yeni yapıyorum faydam olabilecek veya karşılıklı fikir alışverişi yapmak isteyen arkadaşlar varsa yardımlaşabiliriz Herkese iyi çalışmalar :cool:

bu konuda paylaşımlarım olabilir aydınlatma ve ısı seviye dogutma gibi sistemlerde uzaktan izleme ve kontrol anlamınd ayardımcı olabilirim..

saygılarımla

bende akıllı ev projesi ile ilgileniyorum.Benim amacım arabalardaki navigasyon cihazı ile plc yi haberleştirmek.Ama navigasyon cihazlarında windows ce işletim sistemi var.Bu navigasyon cihazını(arabalarda kullanılan) kontrol paneli gibi kullanabilirmiyim.

bende akıllı ev projesi ile ilgileniyorum.Benim amacım arabalardaki navigasyon cihazı ile plc yi haberleştirmek.Ama navigasyon cihazlarında windows ce işletim sistemi var.Bu navigasyon cihazını(arabalarda kullanılan) kontrol paneli gibi kullanabilirmiyim.<BR>

merhaba anıl öncelikle kullanacağın akıllı ev sisteminde bir ip gateway yada kullandığın sisteme X diyelim X to Ip convertor kullanman lazım bundan sonrası zaten kolay sabit ip ve modem üzerinden windows ce üzerindeki web browserdan evini kontrol edebilirsin.
bende akıllı ev projesi ile ilgileniyorum.Benim amacım arabalardaki navigasyon cihazı ile plc yi haberleştirmek.Ama navigasyon cihazlarında windows ce işletim sistemi var.Bu navigasyon cihazını(arabalarda kullanılan) kontrol paneli gibi kullanabilirmiyim.<BR>

Ama eğer mümkünse android üzerinde çalışan bir navigasyon kullan derim çünkü neredeyse tüm akıllı ev üreticileri android application desteği sağlıyorlar.

Teşekkür ederim eeemk.Peki bunla ilgili elinde hazır bir proje yada pdf dosyası varmı.Paylaşırsan sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri