Aydınlatma Otomasyonu Yardım

ozgur955

Üye
Merhabalar herkese. Merhaba bu bir otel odası aydınlatma projesi. Tam olarak sistemi nasıl neden anahtarlar dan anahtara atlama yapılmış. Bilen var mı aranız da bu sistemi. Otomasyon konusunda bilgili değilim daha teşekkür ederim yardım edenlere. Anahtarlar otomasyon anahtarı bu arada. Bağlantı şeması nasıl merak ediyorum.
IMG-20200710-WA0009.jpeg

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Knx Otomasyon sistemi bu.
2x0.8 ( yangın kablosu gibi.
Her kasaya girip cikar

Neresi saçma oluyor onuda aciklarmisin.
Bildiğimiz knx aydınlatma Otomasyonu.
Altı üstü bir oda işte.
2x kablo tüm knx modül anahtarlarına girer çıkar sonrasında panoya götürürsün. Panonun içinde 4 lü 6li 8 li on off modül vardır. Hangi anahtara komut verirsen program aldığı komutla panodaki A1 A2 A3 A4 vs linyeleri çektirir. Bu kadar basit.

Neresi saçma oluyor onuda aciklarmisin.
Bildiğimiz knx aydınlatma Otomasyonu.
Altı üstü bir oda işte.
2x kablo tüm knx modül anahtarlarına girer çıkar sonrasında panoya götürürsün. Panonun içinde 4 lü 6li 8 li on off modül vardır. Hangi anahtara komut verirsen program aldığı komutla panodaki A1 A2 A3 A4 vs linyeleri çektirir. Bu kadar basit.

anahtarlarda input output yerlerimi var tam detaylı anlatırmısınız bağlantı şeması vs.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200712-100334.jpg
    Screenshot_20200712-100334.jpg
    38.9 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular