aydınlatma normal sorti, komutatör sorti, paralel sorti vs

keşif yapmayı yeni öğreniyorum. aydınlatma linyesinde normal sorti komutatör sorti paralel sorti vs nasıl hesaplanıyor.

örnek vererek açıklarsanız sevinirim. aynı linye üzerinde birden fazla adi anahtar var komutatör var nasıl hesaplanıyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
keşif yapmayı yeni öğreniyorum. aydınlatma linyesinde normal sorti komutatör sorti paralel sorti vs nasıl hesaplanıyor.

örnek vererek açıklarsanız sevinirim. aynı linye üzerinde birden fazla adi anahtar var komutatör var nasıl hesaplanıyor
cevabını bulduysan bızımle de paylaşırmısın?

aslında çizimi paylaşırsan bende uardımcı olabilirim

Cok Değerli Kardeşim,

Paralel Sorti hesabı = toplam armatür sayısı- herbir komütatör anahtar için 2 ile çarp normal ya da adi anahtar için bir ile çarp
Örnek olarak elımızde toplam100 adet armatür var, komütatör anahtar sayımız 10, adi anahtar sayımız 5 olsun
Sonuc olarak; Paralel Sorti Hesabi= 100- (10*2) - (5*1)= 100-20-5=75 adet
Yanlis isem lütfen beni uyariniz...
Herkese calismalarinda sonsuz basarilar....

Cok Değerli Kardeşim,

Paralel Sorti hesabı = toplam armatür sayısı- herbir komütatör anahtar için 2 ile çarp normal ya da adi anahtar için bir ile çarp
Örnek olarak elımızde toplam100 adet armatür var, komütatör anahtar sayımız 10, adi anahtar sayımız 5 olsun
Sonuc olarak; Paralel Sorti Hesabi= 100- (10*2) - (5*1)= 100-20-5=75 adet
Yanlis isem lütfen beni uyariniz...
Herkese calismalarinda sonsuz basarilar....

Eğer binada EXIT, DAA, Vavien yoksa doğru bir hesaplama. Varsa bunlar da düşülmeli.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri