Aydınlatma Kontrolü Yardım

eldergod

Üye
Staj yaptığım fabrikada bana iki soru sordular cevaplarını bulmam gerekiyor öncelikle birinci sorudan başlayım ;
-1. Soru
Üç katlı bir apartmanımız var,her katta 1 lamba ve 2 anahtar var(anahtar türü önemli değil) şimdi asıl mesele herhangi bir kattaki herhangi bir anahtara bastığımızda bütün lambalar yanacak sonra istediğimiz kattaki anahtardan lambaları söndüreceğiz,mesela zemin kattan lambaları yaktık 3. kattaki herhangi bir anahtardan bütün lambaları söndürmek istiyoruz bu devrenin çalışma mantığını...
-2.Soru
Üç uçlu bir kaynak var ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum bana aleti göstermediler ama led aydınlatma için kullanacakmışız bu aletin 3. ucunun ne işe yaradığını sordular

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1. soru için vavien devresinin çalışma prensibini bir incele sana yardımcı olur
2. soruya gelince çok bir açıklama yapmamışsın ama anladığım kadarıyla iki çıkışlı bir trafoya benziyor 3. uçta artı uç fakat farklı voltaj olabilir

Bu arada eger vavien tesisatının çalışma prensibini anlayabilirsen ve bunu uygulayabilirsen sen çok iyi bir usta olabilirsin çünkü senelerce elektrikçilik yapıpta vavienin ne olduğunu yada ne işe yaradığını bilmeyen o kadar çok usta varki piyasada

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri