Aydınlatma elektrik kablosu en fazla kaç watt taşır?

SBeyazgul

Üye
Acemi olduğum için yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar. Ben banyonun aydınlatma fazına hem 10 wattlık fan hem de 9 wattlık led bağladım. Zaten kendi de 10 watt. Yani yakalaşık bir faz 30 watt taşıyor şu an. Fanı 20 wattlık takmayı düşünüyorum. Acaba sorun yaratır mı? Bir aydınlatma fazı en fazla kaç watt taşır? Şimdiden teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Eskiden 100 watt ampuller vardı.....

Bilmem anlatabildimmi.

@SBeyazgul, yani @peugeot98 mevzu bahsi kablolara 100watt ampuller takılıyordu demek istedi. Yani (muhtemelen) 1,5luk kabloya termosifon ya da sinema projektörü gibi yüksek akım çeken bir cihaz takmadıkça, sorun olmaz.

O zaman daha mı mutluyduk ne [emoji3]
Belki de teknoloji zoraki sınırlıyordu bizi. Gerçek sosyalleşme vardı. İnsanlar birbirlerini ziyaret ederdi. Önce telefonlar çıktı, ziyaretler azaldı, nasılsa telefonla konuşuyoruz diye. Sonra mesajlaşmalar başladı birbirinin sesini unuttuk, şimdi ise robotlaşma dönemindeyiz. Evde, işte, yolda, otobüste, metroda, gemide, sokakta millet 3 boyutlu dünyada dördüncü boyut olan sanal boyutta yaşıyor. Etrafta ne olup bittiğinden bihaber. Gençliğimizde bir dönem walkmenler vardı milletin kulağında kulaklıklar, sokakta, yolda zombi gibi gezerlerdi. Gerçi o durum da kaset çalarlardan dijital çalarlara evrildi ya...

@SBeyazgul, yani @peugeot98 mevzu bahsi kablolara 100watt ampuller takılıyordu demek istedi. Yani (muhtemelen) 1,5luk kabloya termosifon ya da sinema projektörü gibi yüksek akım çeken bir cihaz takmadıkça, sorun olmaz.

Belki de teknoloji zoraki sınırlıyordu bizi. Gerçek sosyalleşme vardı. İnsanlar birbirlerini ziyaret ederdi. Önce telefonlar çıktı, ziyaretler azaldı, nasılsa telefonla konuşuyoruz diye. Sonra mesajlaşmalar başladı birbirinin sesini unuttuk, şimdi ise robotlaşma dönemindeyiz. Evde, işte, yolda, otobüste, metroda, gemide, sokakta millet 3 boyutlu dünyada dördüncü boyut olan sanal boyutta yaşıyor. Etrafta ne olup bittiğinden bihaber. Gençliğimizde bir dönem walkmenler vardı milletin kulağında kulaklıklar, sokakta, yolda zombi gibi gezerlerdi. Gerçi o durum da kaset çalarlardan dijital çalarlara evrildi ya...
Çok teşekkür ederim Ustam.

1,5 mm2 kesitli kaliteli bakır kablo 2500 W taşır.
ev tesisatında minimum 1,5 mm2 kesit istenir, sizinki de bu şekilde olduğunu varsayıyorum.
(mesafe de önemli, 20-30 metrede sorun olmaz.)

cihazların fabrikasyon kablolarını inceleyebilirsiniz;
fırın kaç watt, kablo kesiti nedir... gibi. (3x1,5 mm2 NYAF)

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri