Aydınlatma İşi İçin Fiyatlandırma

serkanjz

Üye
Herkese selamlar. Aranıza aklımı kurcalayan bir mesele yüzünden katıldım. Öncelikle konu kategorisi yanlış ise yöneticilerden özür diliyorum.

Ev için aydınlatma çözümü üretip, şirketleşmemiş bir şekilde şahsi iş yapıyoruz. Son zamanlarda artan malzeme fiyatları ve müşterilerin ‘ucuz olsun’ takıntısı yüzünden derin düşüncelere dalıyorum :)

Aslında ihtiyaçlara yönelik güneş paneli ve GSM Kuyu kontrol sistemlerini ek iş olarak yapıyoruz. İstekler doğrultusunda ev için aydınlatma işinin içerisinde bulduk kendimizi.

Aydınlatma ile ilgilenen değerli büyüklerime soruyorum;

Oturma Odası: 2.90*2.90m
Salon: 2.20*1.80m
Çocuk Odası: 3.10m ( tek ölçü, kare değil)
Yatak Odası: 2.90*2.90m
Mutfak: net ölçü alamadım. Kullanılacak led 5m civarı.
Giriş: 2*2m

Yukarıda verdiğim ölçüler Led uygulamasının yapılacağı yerler. Böyle bir iş için, bu işe ne kadar işçilik talep edersiniz? İş ahlakımıza göre eksik ya da uygun olmayan hiç bir işi yapmıyoruz. Aynı işi yarı fiyatına yapanlar da var ama bizim ilkemize kalitesiz işçilik ters bir kavram.
Yapılan işin kalitesi fiyatı belirleyen en büyük unsur olduğunun farkındayım.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Malzeme fiatını çıkar uğraştığın işçiliğini masrafını gel git yemek yol parası vb ve enazından normal servis ücretide eklersin gibi düşünüyorum. Birde şu var sorti linye hesabı yaparsan daha iyi olur. Aydınlatma işi genelde daire priz lamba sorti hesabı yapılır.

Malzeme fiatını çıkar uğraştığın işçiliğini masrafını gel git yemek yol parası vb ve enazından normal servis ücretide eklersin gibi düşünüyorum. Birde şu var sorti linye hesabı yaparsan daha iyi olur. Aydınlatma işi genelde daire priz lamba sorti hesabı yapılır.

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Siz led aydınlatma işi yaptınız mi daha önce? Bu ölçülerde bulunan bir yere ortalama ne kadar işçilik alırdınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri