Ayarlı Güç Kaynağı Tavsiyesi

Aliexpressten alabilirsin. 150 tl altında bulacağına eminim. Ama çok yüksek ampere ihtiyacın yoksa, 3 amperin altında çalışacaksan, kendin yapman da ucuz olur. Şu an kendi tasarladığım, fiyatı 120 tl civa larında gezen bir güç kaynağı devresi var. 24V 5A adaptörler besleyip çıkıştan 22 volta kadar sabit voltaj veya akım ayarlanabiliyor. Üzerinde 5v 2a ve 12v 2a portları da var. Ancak çalışıp çalışmadığından emin değilim. İsterseniz atarım.
Ancak savit akım mı artık, akım sınırlama mı ne işte o devreden lzm. Çekilen yük ne olursa olsun akım sabit kalacak, voltajı düşürür mü artırır mı karşmıyorum. Mesela 1 ampere ayarladıysam 1 motor takınca da 1 amper vercek, 2 motor da bağlayınca(ikisi paralel) 1 amper çekecek.

Ben de kendim bir tane yapmaktayım. Hatta video cekip youtube atmayi düşünüyorum yapmak isteyenler de faydalansın diye. Benimki hazir modullerden oluşuyor. 80w güç verebilecek. Aslinda step down modulle yapip daha yüksek güc de alabilirdim de gecti artık.

Merhabalar halen istediginiz güç kaynağını almadıysanız bunu tavsiye ederim biraz hazır eleman biraz emek kendiniz yapmış olursunuz. Paneli aliexpresten diger herşeyi bit pazarından aldım bir kaç ıvır zıvır evde vardı güzel oldu bence

DP30V5A Güç Kaynağı 0-30 V/5A Sabit Akım Ve Sabit Voltaj Regüle Güç Ile renkli LCD ekran voltmetre 9% KAPALı
http://s.aliexpress.com/IVbYJ3iA?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
1518546778256.jpg
1518546793687.jpg
1518546824497.jpg
1518546904941.jpg

Merhabalar halen istediginiz güç kaynağını almadıysanız bunu tavsiye ederim biraz hazır eleman biraz emek kendiniz yapmış olursunuz. Paneli aliexpresten diger herşeyi bit pazarından aldım bir kaç ıvır zıvır evde vardı güzel oldu bence

DP30V5A Güç Kaynağı 0-30 V/5A Sabit Akım Ve Sabit Voltaj Regüle Güç Ile renkli LCD ekran voltmetre 9% KAPALı
http://s.aliexpress.com/IVbYJ3iA?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)Ekli dosyayı görüntüle 43451Ekli dosyayı görüntüle 43452Ekli dosyayı görüntüle 43453Ekli dosyayı görüntüle 43454

Teşekkür ederim hocam. Gayet guzel bir çalışma olmuş hocam. Simdilik idareten ben de yaptim bir sey. Bozarsam buna da bakarim.

Fotoğrafını atacağım en kısa zamanda

Arkadaşlar meraba yardıma ihtiyacım var yanlış yere açmışsam özür dilerim. 30v 10amper güç kaynağı yapıyorum

Şimdi sorunum doğrultucu devresinde işaretlediğim ve numaraladığım gibi 24v röleyi lehimledim. Fakat enerjiyi verdiğimde hiçbi sinyal alamadım. Multimetre ile ölçtüğüm vakit köprü diyota bile elektrik gelmiyor. Köprü diyottan önce devrede röle var. Röleden öncesinde enerji var onda sorun yok. Röle bacaklarını yanlış bağladım heralde siz ne düşünüyorsunuz. Ne yapmalıyım röleye bişey olmuşmudur. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Role bobin uclari ile kontak uclari verdiginiz semada baglanti sekli yanlis gorunuyor.

Yarin hatirlatirsaniz size cizer nasil baglayacaginizi anlatirim. Pcb yi nasil nerede yaptiniz yada yaptırdınız?

Role bobin uclari ile kontak uclari verdiginiz semada baglanti sekli yanlis gorunuyor.

Yarin hatirlatirsaniz size cizer nasil baglayacaginizi anlatirim. Pcb yi nasil nerede yaptiniz yada yaptırdınız?

Altiumda çizdim boyayı soruyorsanız kendim yaptım serigrafi yöntemi ile. Bakır eritme dahil.
Nasıl yani çizen kişi yanlış mı çizmiş yoksa ben mi yanlış takmışım röleyi? Şema yanlış derken serkan abi, adam röleyimi ters koymuş şemada. Anlayamadığım için özür dilerim mühendis değilim ama uğraşıyorum. Devreyi 320volt sitesinden buldum. Kitap şeklinde gibiydi heralde mühendis işidir dedim indirdim.

Anlatimim yanlis olmus. Sizin baglantiniz semaya gore yanlis olmus. Gun icinde pc ile giris yaptigimda detayli ve resimli buraya eklerim. Sorununuza buyuk ihtimal cozum olacaktir.

Projenin linkini verirmisiniz bende inceleyeyim.

Tekrar merhabalar,

PCB imalatınızı çok beğendim. Bence bu imalatla ilgili deneyimlerinizi farklı bir topikte toplayıp paylaşmanız bir çok arkadaşa yardımcı olacaktır.

Sorunuza gelirsek ,

Aşağıdaki resimde röle bobin ve kontak uçlarını detaylı şekilde belirttim. Bağlantının olması gereken şeklini de altta elle çizdim. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Sorunuz olursa bilgim dahilinde ise yanıtlamaya çalışırım. Kolay gelsin.

Adscscscız.png

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri