ayarlı akım kaynağı

Tamam abüü fark etmez gerilimsiz olsun o haliyle gönder .
Akıma dokunabildiğine göre paket de yapılabilir .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba.Bu kadar ekstem değerler öğrencilerin ödev yapması için verilemez,mutlaka burada bir yanlışlık olmalıdır diye düşünüyorum ben yine de.Teyit edilip sorulmuş,ama ben yine de bunun 1000 mA 'lik bir değer olabileceği üzerindeyim.

1000 A punto kaynak makinelerinden direnç kaynağı (akım kaynağı) olarak geçen ekstrem bir değerdir,öyle az buz da değil yani,ya da atıyorum endüstriyel çok büyük ölçekli akımların eldesinde,elektroliz sanayinde tristörlü redresörlerde gate'den akım kontrolü ayarlı
(Arkadaşımızdan da direk bunun istenecek hali yok herhalde) düzeneklerde,normal kaynak makineleri bile bu kadar yüksek akımla çalışmaz biliyorsunuz,ama smps'li cihaz ise işte o zaman akan sular çok değişiyor.Smsp'lerin 1000 A vereni bile normal trafolu olanlarına göre yükte çok da hafif olabilir,kol altına koyup da taşırsınız belki de.Bu şekilde de sevgili öğrencimiz de önce 1000 A akım kaynağı veren bir smps tasarımını teorik olarak da önce yapar (buna uygun devre elemanlarını bulup temin edebilirse tabi) sonra prototipini yapıp
kol altına koyup rahatça taşır diye düşünüyorum.Kolay gelsin.

A) Hoca sehven bir hata yapıp birimi yada sıfırları şaşırdı.
B) Sen ödevi yazarken hata yaptın.
C) Hoca böyle birşeyin olmayacağını biliyordu seni denedi tepkini merak etti ve sen kaybettin
D) Hoca sana gıcık olmuş :)
E) Hiçbiri :)

F) Hocada ne dediğini bilmiyor yada anlamıyor.

["YaşlıUzman, post: 600906, member: 301888"]A) Hoca sehven bir hata yapıp birimi yada sıfırları şaşırdı.
B) Sen ödevi yazarken hata yaptın.
C) Hoca böyle birşeyin olmayacağını biliyordu seni denedi tepkini merak etti ve sen kaybettin
D) Hoca sana gıcık olmuş :)//Hocayı gıcık ettin senden temelli kurtulmanın yolunu aramış
E) Hiçbiri :)

Hocalara laf yok !

Tabanca havyalarda giriş tarafı çok sarım tel.
Çıkış ise 1 tur kalın bakır boru ve uçlarında devreyi tamamlayan ( kısadevre ) 2-4 mm2 bakır tel.
En az 300 derecelerde sıcaklık...
100W~~250Watt havya tipi için ne kadar akım akıyordur sizce ?

Başlığı açan adap nedir bilse idi...neyse sallaaaa.

Hocam bunu verdiyse bir bildiği vardır elbet bunu benim bulmamı istiyor ama ben bir türlü bulamadım. Bu işi sadece varyak ile yapmaya kalktığımda başka bir şeye ihtiyacım kalmıyor fakat kullanacağım varyak bu sefer bir ton ağırlığındaymış. AC gerilimle çalıştığımda bu şekilde oluyor. DC gerilimle çalıştığımda bunu kontrol etmem zorlaşacağı için çok düşünmedim. Dediğiniz gibi çok büyük bir yapı olur ki bu da imkansız . 1000A akım geçirsem bunu nasıl ölçücem trafonun sekonderine yük bağlayıp gücü oraya aktarsam ne kadar yapılabilir bilemiyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri