Avuç Taşlama Fırça Değişimi ve Aşırı Ark

anfield

Üye
İyi akşamlar. Avuç taşlamanın fırçalarını değiştirdim fakat çalıştırdığımda aşırı ark ve endüvide aşırı ısınma yapıyor. Hatta kömürler dahi ısınmakta. Sorun hakkında bilgisi olan var mı.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
1. fırcaların baskısı az olabilir.
2.Kollektör dilimleri arasında kömür bakır zerrecıklerı olabilir.
3. Kollektör arızalı olabilir.
Kollektörü temizledim. Aralarını iğne ile açtım. İnce zımpara ile temizledim. Kollektör sağlam çalışan malzemeydi. Kömür baskısı olabilir. Yada sertlik farklılığı. Çünkü kömürün köşesinde kırılma vardı.

Bızde, en hafif görülen konuların basında, elektrık motoru fırca kömürü seçimi gelir. Her motorun özellıklerıne göre fırca kalıtesı değişiri. Sadece ölçüler uyuyor dıye kömur alınması yanlıs seçimdir.

İşin kötü tarafı biten kömürü satıcıya, bundan lazım dediğimizde verdiğini takmak zorunda oluşumuz.

Bızde, en hafif görülen konuların basında, elektrık motoru fırca kömürü seçimi gelir. Her motorun özellıklerıne göre fırca kalıtesı değişiri. Sadece ölçüler uyuyor dıye kömur alınması yanlıs seçimdir.

Abi ;

Bu işin ilmi bilimi nedir? neleri gözetmek gerekiyor?

İşin kötü tarafı biten kömürü satıcıya, bundan lazım dediğimizde verdiğini takmak zorunda oluşumuz.
Her markanın kendi servisinden alını. Atalar derki, "ekmeği ekmekçiden al, bir ekmek parası fazla ver."

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri