Avometre sanırım arızalı

Kainat

Üye
İyi akşamlar,
Santech ST-921 avometre satın aldım. Motosikletimin aküsünde problem, var ölçmek için ara sırada lazım oluyor,satın alayım dedim esnaftan istemiyim diyerek,neyse eve geldim hevesle deneyim dedim, dc konuma alıp pil ölçeyim dedim önce, yok ölçmüyor zaten açınca 000 olmuyor kendi kendine bişeyler ölçüyor. Probları elleyince yükseliyor ne ölçüyorsa.Ac de de aynı yanlış ölçüyor buzz konuma alıp probları birleştiriyorum kısa devre ses çıkmıyor...Resimde yazdıklarım doğru mu acaba?Kendimden şüphelendim...Teşekkürler...Son olarak satıcıya ne malı diye sorduğumda, Kore demişti ben nerde üretildiğine dair birşey göremedim. Garanti kağıdı falanda yok...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bataryası zayıflamış olabilir enerji altında baş bir kademede ölçüm yapmak istemişsen ve ölçü aleti korumalı degilse zarar görmüş olabilir servisi veya garantisi varsa bi göster derim

resimde gösterdiklerin doğru,eğer ephesus un dediği gibi enerji altında yanlış bir değer ölçmeye çalışmadıysan geri ver değiştirsinler derim

bataryası zayıflamış olabilir enerji altında baş bir kademede ölçüm yapmak istemişsen ve ölçü aleti korumalı degilse zarar görmüş olabilir servisi veya garantisi varsa bi göster derim
Öncelikle teşekkür ederim.Daha yeni aldım, zayıf batarya işaretide yok; zaten ilk dc ayarı ile baktım göstermedi,kendi kendine rakamlar yükseliyor.

resimde gösterdiklerin doğru,eğer ephesus un dediği gibi enerji altında yanlış bir değer ölçmeye çalışmadıysan geri ver değiştirsinler derim

Teşekkürler.Resimde gösterdiğim gibi baktım önce DC ye baktım yanlıştı sonra AC ye bakayım dedim V~ konumunda oda yanlıştı mode kısmını kurcaladım gene aynı.

Pili değiştir düzelmezse at.

pili değiştirmelisin ve yine düzelmemişse arızalı demektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri