Avometre ile AC Akım ölçümü

sercan25

Üye
Sözde elektrik öğrencisiyim ama nasıl ölçüleceğini bilmiyorum sadece DC Akım görüyorum aletin üstünde.Marka:Wert Model: DT-830D

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dediğin ölçü aletinde AC akım ölçemezsin. Böyle bir kademe yok. Bazı ölçü aletlerinde bu söz konusu. Sadece DC akım ölçebiliyorsun.

Teşekkür ederim ben de diyorum varda ben mi göremiyorum acaba.

senın ıhtıyacın olan guzel bır avametre ohm dc ac diyot kademelerıyle rahatlıkla olcum yapabılırsın

Aslında yanlış ölçümlere mahal vermemek için kapasimetre, voltmetre, gibi her parçayı ayrı ölçen cihazlar alınsa daha iyi olmaz mı? Böylelikle direnç kademesinde gerilim ölçmeyiz.:D

Aslında yanlış ölçümlere mahal vermemek için kapasimetre, voltmetre, gibi her parçayı ayrı ölçen cihazlar alınsa daha iyi olmaz mı? Böylelikle direnç kademesinde gerilim ölçmeyiz.:D

Direnç kademesinde gerilim ölçecek kadar dikkatsiz bir elektrikçi fazla yaşamaz zaten ;)
Az olsun öz olsun hocam cevat kelle gibi 30 parça cihazla savaşa gider gibi arızayamı gideceğiz :)

Direnç kademesinde gerilim ölçecek kadar dikkatsiz bir elektrikçi fazla yaşamaz zaten ;)
Az olsun öz olsun hocam cevat kelle gibi 30 parça cihazla savaşa gider gibi arızayamı gideceğiz :)
Direnç kademesinde gerilim ölçen birçok elektrikçi olmuştur Sn. @YaşlıUzman. Lütfen abartmayalım. BEŞER ŞAŞAR.:D
Önemli olan sürekli olmaması.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri