AVM'lerde Şantiye Kural ve Şartnameler

ŞERİF-58

Paylaşımcı üye
Ağırlıklı olarak Türkiye genelinde bütün avmlerde sürekli çalıştığımız firmalar aracılığı ile iş yapmaktayız ve yapıyoruz . En büyük sorunumuz uygulanan şartlar avm içindeki her mağaza için uygulanmıyor ve bazende çok fazla sıkıcı kurallar var . avm denetçi firmalar bazen ehli keyf hareketler yapıyorlar . Merdiven üzerindeki iken emniyet kemeri takmak , normal emniyet kemeri kabul etmezler paraşütcü kemeri olsun , sac tavaları 70 mm tijle asmayın kavrama kullanın , seyyar kablo uçları kauçuk olsun ..... daha neler neler

işin bir diğer maddi boyutları var . avm içinde çalışabilmek için sağlık raporları , iş eğitim kursları , daha neler neler hepsinde de b dünya paralar vermek zorunda kalıyoruz . çoğuda sembolik sağlık raporu verirler muayeneler olmaz , bir avm de 100 - 200 vs mağaza . her mağazada en az 25 - 40 arası çalışan yani bir avm de 2000 - 3000 kişi çalışmakta. herbirinden 150 şer tl den 300 - 400.000 tl bir rant var ortada . avm ler bizi denetliyor ama onları denetleyen hesap soran var mı . kapitalizmin köleleri olmuşuz . parası olan kuralı kendisi koyuyor . ne diyelim hayırlısı .

en rahat temiz ve her avm sinde aynı kural ve tesisat şartları olan AVM FORUM 'lar . otomasyon kısmıda güzel mas otomasyon yapıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şikayet ettiğiniz nedir anlamadım..
iş güvenliğinden şikayet edilir mi..!
iş güvenliğinde bu kadar hassas davranılması bir kaza durumunda sorumluların hapisle yargılanıyor olması olabilir mi..!
bahsettiğiniz paralar ne parası, kimden alınıyor?

ECE Türkiye ve Deutsche Bank’ın yatırım şirketi DWS ortaklığında, Finansbank, İş GYO ve Kayı İnşaat'a ait Marmara Park Alışveriş Merkezi inşaatı şantiyesinde çıkan yangında 11 işçi hayatını kaybetti...
Yatırım milyonlarca dolar ama gel gör ki güvenlik 0 Yazık Allah rahmet eylesin.

bilen arkadaşlar biliyor . hayatını kaybeden arkadaşlara ALLAH' tan rahmet ailelerine sabırlar diliyorum . avm ler taşeronlara kök söktürüyor kendileri ise ..... önce günlik çalışan personelimin hepsi sigortalıdır ve gerekli güvenlik ve takımlarıda her zaman ön planda tutuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri