Avizeyi bağlayamadım (Resimli)

nigde05

Üye
Avize aldım avizeden kahverengi ve mavi renkler var. Tavanda ise 5 tane kablo geliyor. Hangisini hangisine bağlayacağımı anlamadım. Denedim ışık yanıyor ama aynı prizde bulunan balkonun ışığını yakınca sigorta atıyor bu defa. Acele cevap bekliyorum arkadaşlar

Ekli dosyalar

• 44cc44f5-79bd-4adc-8f87-e7dfd8adfe31.jpg
    44cc44f5-79bd-4adc-8f87-e7dfd8adfe31.jpg
    134.1 KB · Görüntüleme: 40
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
2 tane siyah kablo geliyor tavandan nasıl yapacağımı şaşırdım

Dostum kontrol kalemin vardır sanırım, lambalar kapalı konumdayken odanın anahtarına basarak hangi kabloda enerji olup olmadığını kontrol et. Daha sonra balkonunkine de basıp gelen kabloları kontrol et, balkona çıkarken oradan geçme ihtimali yok ama kontrol etmekte fayda var. Muhtemelen komütatör anahtardan 2 faz geliyordu oraya daha önce, sonradan onu balkona aktarmak için oradan ek almış olabilirler. kablolar boşta iken balkonun lambası sorunsuz yanıyorsa problem yok, balkon yanarken kabloları kontrol et,enerji olan varsa onu izole et ve kalan diğer kabloları avizene bağla.

Kabloları bağlıyorum yatak odası yanıyor ancak balkonun anahtarına bastığım an sigorta atıyor

Kablolar boşta iken bir deneme yapmanı rica ediyorum senden, yeni avizenin kablolarını bağlama, boşta olsun tüm uçlar. O zaman da sigorta atmaya devam ederse bir yerde kısa devre söz konusudur.

Şuan bütün kabloları ayırdım atmadı

Ekli dosyalar

• 94b666a5-09d5-4d85-8060-e11a3e5f5e89.jpg
    94b666a5-09d5-4d85-8060-e11a3e5f5e89.jpg
    145.6 KB · Görüntüleme: 19
..çarpılmadan önce bir elektrikçi çağırsanız iyi olur..

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri