avizedeki ampül patladı

serhat95

Üye
odaya nekadar avize taktıysak ya cızırtı yaptı yada ampülleri patladı , tij duy taktık ampüller belli süre sonra bozuluyor , en son havalar sıcaklıcak diye pervaneli aldık 2 haftadır sapasağlam duruyodu bugün koku çıkarmaya başladı anahtardan kapatırken pat diye ses geldi ve sigortalar attı, sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ... bide benim bildiğim kadarıyla biz odaya dimmer anahtar taktık ve sanki onu takmadan önce böyle bozulmalar olmuyordu diye hatırlıyorum sorun ondan kaynaklanıyor olabilir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
odanın gerilimi sabit mi yani 220 arasında mı seyrediyor ?

avometreniz var ise ac konumuna alıp kabloları dikkatli bir şekilde bağlayarak kontrol edebilirsiniz. tabi sorun bu yüzden demiyorum tahmin sadece

dimmer anahtardan kaynaklanabilirmi peki ?

Elektrikçiye buat bağlantılarını kontrol ettirin..
dimmer anahtar vantilatörün motorunu bozabilir...dimmer yerine normal anahtar taktırıp deneyin...
büyük olasılık temas bozukluğundan kaynaklanıyor
elektrikçiye yaptıracaksınız bu işleri tabiki...
kendiniz yapmaya kalkmayın...

evet olabilir, ehli kişilere yaptırın işi sonra sıkıntı yaşarsınız

dimmer anahtardar kullanıyorsan ve piyasa malı ucuz bıseyse sureklı ampulu patlatmsı normal
dımmer anahtar ıle tasarruflu ampulu kontrol etmeye calısıyosanda sureklı ampulun patlaması norml

illa dimmer kullanmak ıstıyorsan viko kullan 15-20 tl arası ve normal ampul kullan sorun duzelecekdır kolaygelsın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri