Aux veya kulaklık çıkışından led yakmak

Taham

Üye
3.5 mm kulaklık çıkışından müziğe duyarlı yanıp sönen led yapmak istiyorum fakat ya güç yeterli değil veya yanlış led seçiyorum.
Müziğe duyarlı tek led için nasıl yapılır?

Son düzenleme:
Eğer bir amfin varsa örneğin bilgisayar hoparlörü gibi prize takılan. İçini açıp hoparlörün + - sine göre şerit led bağlayabilirsin en kolayı bu şekilde. 12v Bir amfide de olur istediğiniz

Amfi gibi birşey kullanmadan yakmayı düşünmüştüm. Tek bir led bile olabilirdi. Düşük güçte çalışan led yok o zaman.

Amfi gibi birşey kullanmadan yakmayı düşünmüştüm. Tek bir led bile olabilirdi. Düşük güçte çalışan led yok o zaman.
Hayır yok.
Kulaklık çıkışındaki sinyal bir LED'i yakamayacak kadar zayıftır. Amfi deseydiniz çok güçlü amfiler için belki birşeyler yapılabilirdi. O da, sesi bozmadan yapabilmek marifet isterdi.

lede gelen sinyali kulaklık çıkışından alabilirsin ancak çalıştıracak gücü ayrı temin etmen gerekli arkadaşın da verdiği örnekteki gibi eski bi hoparlör entegresini kullanabilrisn güç için.

:)
Bu konu benim ilgimi çekti. Arada bir forumlarda sorulur oldu. Bakarsın LED ışıklı kulaklı amfisi projesi yayınlayabilirim. Yabancı kaynakları bi inceliyeyim bakalım ne çıkacak...

Eğer bir amfin varsa örneğin bilgisayar hoparlörü gibi prize takılan içini açıp hoparlörün + - sine göre şerit led bağlayabilirsin en kolayı bu şekilde.12v Bir amfide de olur istediğiniz
Hayır yok.
Kulaklık çıkışındaki sinyal bir LED'i yakamayacak kadar zayıftır. Amfi deseydiniz çok güçlü amfiler için belki birşeyler yapılabilirdi. O da, sesi bozmadan yapabilmek marifet isterdi.
Amfinin çok güçlü olmasına da gerek yok sonuç olarak hoparlörün + - sine şerit bağlarsanız bass'a göre aynı tepkiyi alırsınız

@Taham Bu konu forumda mevcut farklı kelimelerle arama yapınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri