Autocad ile yapılmış bir çizimi normal resim karesine çevirme

hns_89

Üye
autocad ile yapılmış bir çizimi normal bir resim karesine nasıl çevirebiliriz?

File > Export
veya
Edit > SelectAll > Copy

Paint programını açıp

Paste

merhaba murat bey
bendeki, çizimii herhangibir photoshop programında da çevirebilirmiyim veya başka bir programı varmı ?
ben autocad programına zorunlu olarak başlıyacağım..iş yerinde departman değiştirmem için şart bir program bana yardımcı olabiecek basit anlatımlı video / belge vs konusunda yardımcı olabilirmisiniz? birde dedikleri kadar zormu bu program??

kompanzasyon ıle ılgılı devre semaları varmıı??

yapılan autocad çizimi bu....
bu çizimi Aperion Hotel
bu adrestekiler gibi websitesine koymak için resime dönüştürmem lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
yardımcı olabilecek arkdaşllar yol gösterin rica ederim

merhaba murat bey
bendeki, çizimii herhangibir photoshop programında da çevirebilirmiyim veya başka bir programı varmı ?
ben autocad programına zorunlu olarak başlıyacağım..iş yerinde departman değiştirmem için şart bir program bana yardımcı olabiecek basit anlatımlı video / belge vs konusunda yardımcı olabilirmisiniz? birde dedikleri kadar zormu bu program??

Merhaba, öncelikle sorununu tam anlayamadım sanıyorum biraz karışık olmuş. Anladığım autocad ile çizilmiş 3 boyutlu çizimler var elinde bunları resim formatına çevirip web sitesine koymak istiyorsun. Eğer doğru ise yukarıda söylediğim yöntemle yapabilirsin, ya da, klavyenin PrintSc tuşu ile istediğin her ekran görüntüsünü painte aktarabilirsin yukarıda ki resime bakarsam sanırım bunu yapmışsın zaten.
Verdiğin adreste ki resimler autocad'den çıkarılmış resimler değil. Onlar benim bilmediğim mimari çizim programlarından alınmış ve gerçek gibiler.

Autocad ortamında ki görüntüleri paint yoluyla resim yaptıktan sonra, paint türevi her programda açabilir, işleyebilirsin. Buna photoshopda dahil.

Autocad öğrenme konusuna gelince, zor diye bir şey yok, imkansız zaman alır felsefesi burda da geçerli. Tabiki autocad çok fonksiyonlu profesyonel bir tasarımı programı ve bir web sayfasına üye olmak gibi değil. Ama yeteri kadar uğraşırsan basitleşir. Biraz İngilizce işini kolaylaştırır.
İşin güzel tarafı kullandıkça sevmeye başlarsın autocadi. Ben yarım yamalak kullanabiliyor olmama rağmen seviyorum. Yardımcı dosya konusuna gelince, malesef elimde o tür şeyler yok, sıkıntım oldukça açıp konu konu çözüyorum ama internette milyonlarca belge bilgi bulabilirsin.

öncelikl teşekkürederim..bana söyeen o web sitesindeki fotoğrafların autocac programından çıkmış olması..ve yukarıdaki resim gibi bikaç resmi o şeklke çevirmem söylendi..buna bağlı olarak işimde departman kıdem artırılacaktı ama yapamadım:(

bu arada yazdıklarınız autocadi öğrenmem konusunda beni cesaretlendirdi:)

auto cad açıkken
ctrl+p
name yazan yer Punlish to web jpg olucak
OK DİCEZ JPG OLARAK ATICAK İSTEDİĞİNİZ YERE
EĞER OLMAZSA BİLGİSAYAZ BAŞINDAYKEN ARAYABİLİRSİNİZ YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM
HAKAN İNCLİK
MAKİNE RESSAMI

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar