Autocad de Bir Projedeki Nesneleri Başka Bir Projeye Nasıl Aktarırım?

metinnn

Üye
slm arkadaşlar ben autocad de elektrik projesi çiziyorum.kolay olsun diye başka bir projedeki bazı nesneleri çizeceğim dosyaya aktarmak istiyorum.nasıl yapıldıgını bilen varsa yardımcı olabilirmi.teşekkürler

slm arkadaşlar ben autocad de elektrik projesi çiziyorum.kolay olsun diye başka bir projedeki bazı nesneleri çizeceğim dosyaya aktarmak istiyorum.nasıl yapıldıgını bilen varsa yardımcı olabilirmi.teşekkürler

kopyalayacağınız nesnelerde autocad çizimiyse her iki dosya açıkken copy paste yaparak aktarabilirsiniz

yapıyorum ama kopyalacagım dosyanın boyutu cok buyuk oluyor onuda küçültemiyorum.

yapıyorum ama kopyaladıgım nesneyi yapıştırdığım zaman nesnenin boyutu çok buyuk oluyor onu biritürlü düzeltemedim.

autocadde nesneleri büyütüp küçültmek için scale komutunu kullanılır.
küçültmek istediğin sekli seçerek command satırına sc yazıp enter tuşuna basıyorsunuz daha sonra 1 ile 0 arasında bir sayı girerek seçili şekli istenilen oranda küçültebilirsiniz.

kolay gelsin.

Format==>Units ayarları iki dosyada da aynı olursa problem olmaz.

Çizdiğin projenin ölçeği ile nesneyi aldığın projenin ölçeğini karşılaştır, nesneyi aldığın projenin ölçeği ile senin projen arasındaki farkıda sacale de yazarak küçültme uygula. Örn: en belirgin olarak projede kapıları ölç bir proje 90 birim gelirken diğer proje 900 birim ise 10 kat fark var demektir scale komutunu kullanarak 0.1 ile çarparsan nesne istediğin boyuta gelir

arkadaşım autocad'i formda soru sorarak mı öğreneceksin..

insanların vaktini alıyorsun boş sorularla..

bu işin kitabını falan al..

biraz karıştır öğrenirsin..

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım burası bana kalırsa soru sorma forum sitesi ,elbette soru sormadan öğrenilmez dimi hepimiz bişeyleri merak edipte soru sormuyormuyuz ne dersin? takıldığı yerde elbette soru soracak......

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri