Audio Villa Kit Yardım!!

PiRaMit61

Üye
Arkadaşlar bir villaya arızaya gittim, villada Audionun 5,6" Model nosu 001421 olan G4 tip Villa kiti bulunuyor. Kapı ile daire içi panel arasında görüntü var. Fakat zil çalmıyor ve daire içinden kapı otomatiği açılamıyor.
Daire içi panel adaptörü sağlam, panel açılıyor. Kapı otomatiği için küçük bir trafo var panelin arkasında, oda sağlam ölçümünü yaptım.
İç panel, Zil paneli veya kablolarda bir sıkıntı olabilir.
Fakat bu sistemin çalışma mantığını, şemasını acil kafamda çözüp yarın veya ertesi gün arızayı çözmem lazım.
Bana tam olarak anlatımlı bir şema ve çalışma prensibi vererek, anlatabilirseniz sevinirim.
Aşağıda Villa Kitin linki mevcuttur.
http://www.arslanelektrik.net/products/AUDİO-001421-GÖRÜNTÜLÜ-VİLLA-SET-MODEL%2dG.html

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Şema için teşekkürler.
Zil için ayrı bir kablo gözükmüyor. Mevcut kablolar üzerinden çalışıyor galiba.
Sadece kapı otomatiği için ayrı bir trafodan gelen iki adet kablo var galiba biri direk kapı otomatiğine giriyor, diğeride 1 nolu ucdan girdikten sonra 2 nolu ucdan çıkarak kapı otomatiğine dönüyor galiba.
Sizce sorun nerede olabilir.
Daire içindeki panelden kapı otomatiğini açmıyor, zil panelinden de zil çalmıyor.

Acaba trafo aynı zamanda zili besliyor olabilir mi? Şema da çok net bilgi yok bununla ilgili. Şayet öyle bir şeyse trafo arızalı olabilir. Trafonun çıkışını ölçmek sizi yanıltmasın. Önemli olan kapının oradan ve kapı otomatiği butonuna basıldığı andan gerilimin ölçülmesi gerekir.

buton zil telleri karışmış olmasın?

Kırmızı kablo V+ ile dış zil panelide besleniyor büyük bir ihtimal. Trafolar sağlam çünkü kamera görüntüsü var, diğer trafo da kapı otomatiğini besliyor. Dış kapı otomatiği düğmesinden kapı otomatiği çalışır vaziyette.
Problem zil çalmıyor ve iç panelden kapı otomatiği çalıştırmıyor..

İç panel arızalanmış olmasın. Nihayetinde zil de bu panelde çalışıyor ve de kapı otomatiği de bu panelden açılıyor. Giderken yanında bir iç panel götür.

belki yazılımsal bir sıkıntı vardır sistemde

Bu kit hakkında bilgisi olan arkadaşlardan tecrübeleri doğrultusunda bilgilenmek istiyorum. Oraya gidince kısa yoldan adamın karşısında mahcup olmadan bu işi çözmek için..

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,920
Son üye
Bafrali1655

Yeni konular

Geri