AUDIO ES 102 BİR AÇIKLAMA LÜTFEN

denson

Üye
Herkese selamlar,
İlk defa bir diafon sistemi bağlayacaktım bugün fakat yapamadım,kafam çok karıştı,çünkü kutudan çıkan şema da gösterilen uçlar,şube ve santralda mevcut değil gibi birşey,şöyleki;

şubedeki yeşil uç boşta,bu kapıcı olmadığı içinmiş,fakat santralde ise yeşil uç aktif (4 nolu uçta klemens var)
Şubede 5-6 uçları mevcut iken yine santralde 5 ve 6 uçları yok(yuva var,klemens yok,kapalı)

yada şöyle anlatayım

şubede 1-2-3-4(boş)-5-6-7-8-10 uçları var
santralde 1-2-3-4(uç var)-5(boş)-6(boş)- 7-8 var ama bu (7-8) uçlara şemada başka bir bağlantı veriliyor yani şubedeki 7 ve 8 den gelen uçlar bağlanmıyor kaldı ki şemada şubelerde sadece 1-2-3-4 uçları gösteriliyor.

birde şemada şubede zil sembolü var kapıdaki (D-D) ucuna bağlanıyor gösteriliyor
(ŞUBE: sadece 1-2-3-4(kırmızı-mavi-beyaz yeşil) gösteriliyor yani diğer uçlar (5-6-7-8-10) gösterilmiyor,ben zil dönüşünü şubede hangi uca bağlıcam anlayamadım.
zil işareti bir ucu daire girişindeki buton diğeri ana girişteki butonda (D) ucuna bağlanıyor gösteriliyor.)

cevaplarsanız çok teşekkür ederim.:)

16 nolu santralden gelen ucu şubedeki zil işaretli yere bağlayacan birde aynı yere daire önü zil butonuna paralel uc vereçeksin bu ortak uc olacak daire önü butonunun diğer uucunu kodlayıp yada işaretliyerek ana giriş kapısındaki butonların olduğu yere taşıyacaksın hangi daireden geliyorsa kodladığın uc onun butonunna bağlayacaksın. yani D D dediğin yere

herkese selamlar iyi günler eski bir sistem olan apartmanımızdaki audio 03b zil santrali yerine audio es 102 takacağız ancak uçları aynı olmadığı için yapamadık eski sistemde şubede 1-2-3-4(boş)-5-6-7-8 var santralde 1-2-3-4(boş)-5-6 uçları var yeni santralde 1-2-3-4 5(boş)6(boş) 7-8 uçları var şubeler değişmedi eskideki 5 nolu ucu yeni sntraldeki 4 nolu uca taktık 6 nolu ucun yerini bulamadık yada diğer uçlarıda değiştirmemiz gerekiyor bize yardımcı olabilirmisiniz acil

16 nolu santralden gelen ucu şubedeki zil işaretli yere bağlayacan birde aynı yere daire önü zil butonuna paralel uc vereçeksin bu ortak uc olacak daire önü butonunun diğer uucunu kodlayıp yada işaretliyerek ana giriş kapısındaki butonların olduğu yere taşıyacaksın hangi daireden geliyorsa kodladığın uc onun butonunna bağlayacaksın. yani D D dediğin yere
Daire önü diğer buton ucu panele değil santrale 16 nolu klemense bağlıcak daire içi zil ucunu direk hangi daire ise panel de bulunan zil btonu ucuna bağlıcak lütfen yanlış bilgi vermeyin

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,806
Son üye
Burak5316

Yeni konular

Geri