Audio diafon sistemleri arıza notları

Merhaba binada audio marka diyafon var üst dairenin ziline basılınca bizim dairenin de aynı anda zili çalıyor.Üst daire diyafon dan konuşunca ses bizim daireye de geliyor ve yeşil ışık sürekli yanıyor. Tam tersi bizim dairenin ziline basılınca sadece bizim dairenin zili çalıyor. Sorun neden kaynak lanabilir çözümü nedir

merhaba bu üründen var herşey çalışıyor otomatiğe elektrik gitmiyor içindeki rölede çekiyor çıt çıt fakat kapı otomatiğini tetiklemiyor
54583

Merhaba.Audio as 208 modelinde trafomuz var.Evdeki diafonsa eskilerden HOPARLÖR-KAPI-IŞIK. 3 tuşlu modeli.Sorunumuz çelik kapının önündeki kapı ziline basınca zil takılı kalıyor.Tüm evlerdeki diafonlarda meşgul kırmızıya dönüyor.Diafonlardan kapı açmada konuşmada sorun yok.Aşşağıdanda ziller çalışıyor.

Merhaba. Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Ben binaya yeni taşındım. Eski bina. Eski 98 yılların audio 2 tuşlu sesli diafonu var. 2 hafta sonra apartmn girişinde bizim daire tuşuna basınca zil çalmıyordu.amma dairede diafonda ışık ve ses çlışıyordu. Dairedeki diafonu söktüm. Yalnışlıkla 2 kablo bir birine değdi. şimdi yalnızca kapı açıyor. Düşündüm ki, kısa devre olmuş. amma komşularda çalışıyor. dairede 12 ve ya 24 v da yok. 4 Katlı apartmanda 4. katdayız.
59190
59189

Herkese merhaba, bugün komşu kapıyı çaldı ve kapı zili susmadı. Diafonu açıp beslemeyi gevşeterek durdurabildim. Diğer komşularda da benzer sorun olmuş ve çoğu zilini iptal etmiş uğraşmamak için. Normalde de diafonda hep kırmızı meşgul ışığı yanıyor. Zile basılınca ise yeşil yanıyor ve ne zil susuyor ne ışık sönüyor. Bir de diafonun resmini ekliyorum. Niye bu kadar kablo bağlanmış onu da anlamadım. Santralde timer benzeri bir şey vardır ve o düzgün çalışmıyordur diye düşünüyorum. Tecrübeli kişiler yol gösterirse sevinirim.

diafon.jpg

Audio 2020 baş konuş için sadece dt8 yeterli olmuyor mu daire içi zil için ayrı kablo cekmelimiyiz yada dt8 den ortak kullanabilecegimiz bi kablo yokmudur

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri