Audio diafon sistemleri arıza notları

Teşekkür mesajları silinmiştir.
Teşekkür mesajı yerine (+) popularite veriniz.
Konu dışındaki mesajlar silinecektir.

Merhaba...

Müşterim olan apartman SA 301 diafon sistemini
AS 302 santral ile kullanıyor.
Dairelerin tamamından kapı konuşma tuşuna basıldığında yeşil led yanıyor. Merkezden tık tık sesleri geliyor. Tuş bırakıldığında led sönüyor ve tık sesleri de bitiyor. Aynı şey kapıcı tuşunda da yaşanıyor.
Kapı otomatiği tuşu görevini yapıyor.

Sorun diafon merkezinde mi ? Kablolamada mı

Teşekkürler...

Merhabalar
Tesisatta eğer 5 nolu sarı kablo sorun varsa olabilir veya santral den olabilir
Tek şube ve santrali tesisattan bağımsız olarak test ediniz.

arkadaşlar benim bir problemim var bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.
diofon sistemimin kapıdan daireye ses geliyor ama dairenin sesi kapıya gelmiyor sorun ne olabilir ????

Tüm binada aynı sorun var ise santralde veya tek sizde sorun varsa şubenizde...

slm arkadaşlar ben tokinin yeni yapılan binalarına taşındım taşınmaz olaydım mütahit bizleri yüz üstü bıraktı bizde kime baş vurduksa bekleyin halledeceğiz deyip duruyorar aradan11 ay geçmesine rağmen kimseden tık yok neyse benim sorunum binaya audıo fst 303 model diyafon takılmış ama kablolar sallanıyor ben bir elektronik ustasıyım ama diyafonun bağlantı şeması yok bana bağlantı şeması lazım şimdiden ilginize taşekkürler

slm benim meselemi yine kendim çözdüm nasılmı? ::)diğer binanın diyafonunu çözüp kablo kodlamasının şemasını kendim yazdım çizdim aynen uyguladı süper bir şe yoldu

samet1980 ' Alıntı:
slm benim meselemi yine kendim çözdüm nasılmı? ::)diğer binanın diyafonunu çözüp kablo kodlamasının şemasını kendim yazdım çizdim aynen uyguladı süper bir şe yoldu
kardeş sen adana damı oturuyon . bende adana kargakekeç 336 konutta yım.AUDIO FTS 303 kapıcılı santral kullanıyoruz. bizim sorunda benzer şekilde. ben henüz el atmadım. fazla anladığım da söylenemez. ama bizim binada santralin kırmızı ledi yanmıyor. elektriğini kesip tekrar verince yanıyor 1 veya 2 sn sonra tekrar sönüyor. neden olabilir. bilen varsa yardım eden olursa sevinirim.

[/quote]
ama bizim binada santralin kırmızı ledi yanmıyor. elektriğini kesip tekrar verince yanıyor 1 veya 2 sn sonra tekrar sönüyor. neden olabilir. bilen varsa yardım eden olursa sevinirim.
[/quote]
Santralden daireleri çıkan 1-2-3-4 ve 12-13 fotosel uçlarında kısa devre olup olmadığını kontrol ediniz
Led kısa devre durumunda söner
Şubelere ve fotosele çıkan kabloları çıkardığınızda yine kırmızı ışık sönüyorsa eğer Servise bildirin

ADANA AUDİO SERVİS
GÜRSES İNŞAAT
0322 239 12 78

audiosamsun servisi benım cihaz gty görüntü hiç kapanmıyor tesisatta sorun yok ne olabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,465
Son üye
osmansaribudak362

Yeni konular

Geri