Audio diafon sistemleri arıza notları

Selamlar audio zil panel içindeki fotoselli aydınlatma da kullanılan lamba kaç volt.gündüz açtım aydınlık olduğu için lamba devreye girmedi (fotoseli de kapattim)lambalar sürekli arızalanıyor.yerine şerit led takılırmı

Selamlar. apartmanın Dubleks bir dairesinde oturuyorum ve alt kattaki audio görüntülü diafon şubesinden üst kata kapı otomatiği çekmek istiyorum her zil çaldığında aşağıya inmeyeyim diye. Elektrikçi çağırdım 8 kablodan gri ve siyah olanları birbirine değdirdi ama otomatik açmadı. Zaten şubeden de önce görüntüyü açıp sonra kapı otomatiğine basıyorsun. Benim diafondan üst kata kapı otomatiği çekme şansım var mı. Şimdiden teşekkürler

Alt kattaki diafonunun kapı açma düğmesinden paralel bağlantı yapamadı mı?

Merhaba apartmanda oturuyorum
Ana dış kapıdan zile basınca evde zil çalıyor.

Ama evin kapısında bulunan butona basınca zil çalmıyor.

Sorunu nasıl çözebilirim komşular vs kapıya vurunca duyamıyorum
Sizce sorun nerede olabilir

Resimdeki şemaya bakarak 16nolu bağlantı kablosunu kontrol etmen gerekir.

Ekli dosyalar

• diafon-bağlantı-şeması.png
    diafon-bağlantı-şeması.png
    96.2 KB · Görüntüleme: 111
16 nolu kablo daire içindeki butona gidiyor. O kablonun sağlam olup olmadığına bakman gerekiyor.

mrb. 20 daireli apartmanda audio marka sistem var. görüntüsüz sisitem. bina dışından bir dairenin zili çalışmıyor . arıza nerede olabilir.

mrb. 20 daireli apartmanda audio marka sistem var. görüntüsüz sisitem. bina dışından bir dairenin zili çalışmıyor . arıza nerede olabilir.
Sorun büyük ihtimalle bina dışındaki zil butonunda. Genelde onlar arizalaniyor. Söküp köprüleyin, zil çalarsa sorun butonda demektir

Sorun büyük ihtimalle bina dışındaki zil butonunda. Genelde onlar arizalaniyor. Söküp köprüleyin, zil çalarsa sorun butonda demektir
köprüleyin derken orasını tam anlamadım (anladığım yedek hat çekin demek istediniz , doğruysa buton ile nere arasında yedek hat çekeceğim ) teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri