Audio diafon sistemleri arıza notları

Merhaba yardiminiza ihtiyacim var ben diafonun switchleriyle oynadim evden kamerayi acabiliyorum ama sagidan ne zil caliyor ne de kamera aciliyor yardimci olursaniz sevinirim.Bu switchler nasil olma li?

Ekli dosyalar

• 20160308_192336.jpg
    20160308_192336.jpg
    253.1 KB · Görüntüleme: 66
Merhaba yardiminiza ihtiyacim var ben diafonun switchleriyle oynadim evden kamerayi acabiliyorum ama sagidan ne zil caliyor ne de kamera aciliyor yardimci olursaniz sevinirim.Bu switchler nasil olma li?

Hocam o switchler kodlanmali her dairede farklı oluyor diye biliyorum keşke oynamasaydin.

Arkadaşlar bugün 18 daireli bir sistem kurdum görüntüsüz Diafon audio çift zilli kapicisiz santral ve audio şube binada 3 ayrı kolon hattı var bunlardan 2 tanesinde kapı otomatik çalıştı sorunsuz aşağı ile iletişim sağlam iyi fakat zil sadece aşağıdan çalışıyo daire girişlerinden çalışmıyor ? Yeşil kabloyu şubedeki 10 numara olarak kullandım kapının düğmesinin bir ucunu 10 numara (kullandığım yeşil kablo) ve aşağıya giden zil kablosu ile birleştirdim, diğer ucunu ise aşağıdan gelip yukarıya giden diğer yeşil kablolarla birleştirdim ve bu yeşil hattı da santralde 16 numaraya bağladım, anlam veremedim aşağıdan çalıyor fakat yukaridan çalmıyor. Sorun ne olabilir ve diğer sorum 3. Kolon hattının olduğu sırada şube butonlarına basınca meşgul ışığı yanıyor (bastığım süre kadar) fakat ne ses var ne kapı otomatik çalışıyor nede ziller aşağıdan ve yukarıdan çalışmıyor 3. Kolon hattı meşgul ışığı dışında ölü durumda sebebi ne olabilir teşekkürler.

Kitapçığına kuruluma göz at, belli kat mesafeden sonra ilave trafo gerekebilir veya başka tavsiyeler olabilir.

Merhabalar multitek görüntüsüz 10 dairelik diafon sisteme hariçten kapı açmak için sifrematik nasıl bağlarım. Çakışmayı önleyerek yardımlar için şimdiden tesekkurler

Merhaba, 6 daireli bir apartmandayım. audio kapıcısız yazan bir santral var . 1 aydır aşağıdan zile basınca çok kısa çalıyor ( eskisine göre yarıda kalıyor diyebilirim). yukarıdan kapı açma düğmesi çalışıyor fakat konuşma tuşuna basınca zilim çalıyor. ayrıca apartman içi zile bastığımda normal.
elektrikçi değilim... anlayabileceğim şekilde tarif eden bir arkadaş çıkarsa memnun olurum... şimdiden teşekkürler

Mas santralsiz diafon meşgul kısa devre yok fakat meşgul ve kapı otomatik hiç çalışmıyor
Bana yardımcı olursanız çok iyi olur

Arkadaslar benimde bi sorunum var bina giris kapisindaki zile basildiginda daireye hicbir sekilde zil calmiyor ve giris kapisindaki kameranin isiklari 3 saniya yani sonuo. Fakat baskasinin dairesinin butonuna basildiginda bizim dairenin zili caliyor sorun ne olabilir.

Merhaba
Apartmanımızda eski sistem SA311 şube AS310 santral kullanan bir sistem var. Santral ve şubenin merdiven otomatiği özelliği mevcut ancak içinden çıkan bağlantı şemasında merdiven otomatiğinden çıkan kabloların nereye bağlanacağı yazılmamış. Audio ile görüştüğümde bana bağlantı şemasını göndermek istiyorlar. Bağlantı uçlarını söylemiyorlar. Nereye bağlanacağını bilen var mı ?

Bugün audio dan tekrar cevap geldi 23 ve 24 nolu çıkışlar kontak uçlarıymış ama "direkt yüksek akım veya voltaj geçirmeniz uygun olmaz. Ara bir ekipman veya tetikleyici olarak kullanabilirsiniz" diye uyarmışlar.
Merdiven otomatiği 220v eskiden direk bağlıydı diye hatırlıyorum. Kullanan bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Son düzenleme:
Merhaba
Apartmanımızda eski sistem SA311 şube AS310 santral kullanan bir sistem var. Santral ve şubenin merdiven otomatiği özelliği mevcut ancak içinden çıkan bağlantı şemasında merdiven otomatiğinden çıkan kabloların nereye bağlanacağı yazılmamış. Audio ile görüştüğümde bana bağlantı şemasını göndermek istiyorlar. Bağlantı uçlarını söylemiyorlar. Nereye bağlanacağını bilen var mı ?

Bugün audio dan tekrar cevap geldi 23 ve 24 nolu çıkışlar kontak uçlarıymış ama "direkt yüksek akım veya voltaj geçirmeniz uygun olmaz. Ara bir ekipman veya tetikleyici olarak kullanabilirsiniz" diye uyarmışlar.
Merdiven otomatiği 220v eskiden direk bağlıydı diye hatırlıyorum. Kullanan bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Kendi soruma cevap veriyorum :) merdiven otomatiğini 23 ve 24 nolu çıkışlara bağlayınca çalıştı..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri