audio 8 daireli diafon sistemi yardım

selfservis

Üye
değerli kalifiye üyeler
hatır için 8 daireli bir apartmana diafon sistemi kurmaya çalışıyorum daha önce hiç yapmadım
şimdi bu sistemde mevcut zil, merdiven ve kapı otomatiği var
4 kat 8 daire mevcuttaki tesisatın hangi parçaları işime yarar nasıl değerlendirebilirim bu tesisat için daha önce kuran varsa paket halinde mi satılıyor ne eksik olur bilgi verirseniz memnun olurum
binada kapıcı dairesi yok sadece 8 daire var içerden görüntüsüz diafon tesisatı kuracağım yardımlarınız için teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
diafonu paket halinde alabilirsin mevcut tesisat bir işine yaramaz boşuna uğraşma dt'8 diyafon kablosu al yanınada zil devreleri için telefon kablosu kullanabilirsin

Diyafon sistemi zilli olmayacaksa mevcut tesisata hiç dokunmadan işi halledersiniz.Sistem zilli olacaksa mevcut sistemi tamamen söküp yeniden yapmanınızı tavsiye ederim.Kolay gelsin.

MEVCUTLA UĞRAŞMA dt8 kablosunu çek her daireiçinde 1 tane 075 çek kapı otomatiğide istiyorsan ayrı trafo alman lazım şubede uçlar mevcut

her daireye ayrı DT 8 cekmen gerekir.Aynı kanalı(aynı borudan) kullanmak şartıyla.uclarını asagıda karıstırmamak için daire nolarını yazmalısın

arkadaşlar öncelikle desteğiniz için teşekkürler cihazı aldım audio çift zilli diafon ancak şemayı tam anlayamadım kapı otomatik devresi santral ve zillerin olduğu yerde köprülü gibi gözüküyor tam anlamadım dt4 kablo paralel bağlanarak tüm dairelere gidiyor tam olarak bu mudur acaba? dt4 yanından zil kablosu tekrar gidecekmi?

Arkadaşım bütün dairelere Dt8 kablo paralel şekilde daire şubelerine girerek çekiyorsun santralden DT8 kablonun renklerine göre giriyorsun yine santralden dış cümle kapısına hoparlör kablosu olarak 2*0.75 mm dışı zırhlı kablo ve fotosel besleme ve buton besleme olarakta 2*0.50 mm 2adet kablo çekiyorsun mevcut zil tesisatını kaldıracaksın yerine aynı şekilde zil tesisatı için dahili telefon hat kablolsundan almanı tavsiye ederim Cümle kapısı ve daire giriş kapısı buton çıkış uçlarını daire içindeki şubenin 10 nolu girişine bağlayacaksın kapı otomatiği şubelerden 7 ve 8 nolu çıkış uçları olup kapı otomatiğine gireceksin bu cihazın çift zil özelliğini sağlayan santral olup dikkat etmen gereken önemli ayrıntı daire giriş kapısındaki buton çıkışının daire içi şubesine gidecek yolun olup olmadığı benim yapmış olduğum binada bu yol olmadığı için ayrıca sıva altı tesisat yapmıştım.Şemasında net herşey gözükmekte olup şemada santralin 1 ve 6 nolu uçlar isimsiz gözüküyor bunlar dış kapı butonların fatosel beslemesidir.Yardımcı olması dileğiyle kolay gelsin..

ne yap yap ek yapma .. başıma geldi 3 gün uğraştım

daire icindeki diafon un 7 ve 8 nolu ucu kuru kontak olup bu uçları kapı otomatiğine bağla.10 nolu ucu da bina girisindeki butonlardan hangisini kullanacaksan ona bağla. bu butonların ortak ucuna santralden gelen 17 nolu ucu bağla.santralin 16 nolu ucunu daire girisindeki butona bağla bu butonun diğer ucunu ise diafonon 10 nolu ucuna bağla bütün dairelerde bu işleleri yap biri problem cıkmayacaktır ben yaptım 40 daire problemsiz calıştı kolay gelsin

DT 8 dıyafon kablosu al egerkı subeler cift zilliyse (yanı aşagıdan kapı önünden basıldıgında şubeden, daıre onunden basıldıgında daire içindeki zil çalacaksa)yanında 3 çift(damar) telefon kablosu işini görür,dt8 i subedekı gıbı rengı rengıne bagla,telefon kablosnnda bırını 10 nolu uca(zil devresi) 7 nolu ucula 8 nolu uclarda kapı otomati butonudur,audı sıstemde zaten projesnde yazmakta hepsı kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri