Audio-03B diafon santral ve zil arızası yardım

sihirlix

Üye
Merhaba arkadaşlar, oturduğum binada yukarıda bahsettiğim modelde bir sistem var.Fakat ne bina dış kapısından ne daire kapısından ziller çalmamakta.Kapı otomatiği ve ses sistemide çalışmamakta.

Bir elektrikçi çağırdık, tüm kabloların ve santarlin yandığını ve sisteminde çok eski olduğundan yedek parçası olmadığından komple hem kablo çekilmesi hem de yeni sistem almamızı söyledi.
Ne kadar doğrudur bilmiyorum.ya para kazanamk için söyledi ya da gerçekler bunlar.
Ben de elektrik mezunuyum,fakar farklı sektörlerde çalıştığımdan mesleğime uzak kaldım. Az çok anlarım kablo sağlamlığından, kısa devre testin vs.Bana şunları şunları dene diyerek en azından kablo tesisaının sağlımlığından emin olacağım bir yöntem söyleyebilir misiniz?
Santrali açtım içinde iki tane cam sigorta gördüm belki sadece onlar bile arızalı olabilir ,bilemiyorum.Kısaca adım adım nelere bakmam gerektiğini söylerseniz çok memnun olurum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikli olarak santal üzerindeki enerjiyi kontrol edin ( 220volt enerji vardır sakın dikkat edin sağlam bir kontrol kalemi veya ölçü aleti ile ) santralin power ledi yanıyormu sigortaları sağlammı, sonra santrale en yakın diyafon üzerinden sistemin testini yapın. Zaten bunların herhangibirinde sorun var ise vede daha önce elektrikçi kontrol etti demişsiniz gerçekten sistem yanımışda olabilir, kontrol edilmesinde fayda var

Siz santralin fotoğraflarını yükleye bilirseniz yükleyin bir de oradan bakalım.

Öncelikli olarak santal üzerindeki enerjiyi kontrol edin ( 220volt enerji vardır sakın dikkat edin sağlam bir kontrol kalemi veya ölçü aleti ile ) santralin power ledi yanıyormu sigortaları sağlammı, sonra santrale en yakın diyafon üzerinden sistemin testini yapın. Zaten bunların herhangibirinde sorun var ise vede daha önce elektrikçi kontrol etti demişsiniz gerçekten sistem yanımışda olabilir, kontrol edilmesinde fayda var

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Voltaj ölçme fırsatım olmadı.Fakat santral kapağını açtığımda bir kırmızı bir de yeşil ledin yandığını gördüm.Büyük ihtimal enerji geliyor.Birde daire içinden kapı tuşuna bastığımda santralden tetikleme sesi geliyor.

Teşekkürler

Baya eski bir sisteme benziyor. Değişmesinde fayda olabılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri