Atv312 ile delta ekran modbus haberleşmesi

Tekniksro

Üye
öncelikle herkese mrb. delta ekran b07E411 modeli ile atv312 plc olmadan haberleştirmek istiyorum. fakat sürekli haberleşme hatası veriyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
B.Gül Merhabalar
Haberleşme yaptınız arıza mı veriyor yoksa hiç haberleşmiyor mu?
Kolay Gelsin

B.Gül Merhabalar
Haberleşme yaptınız arıza mı veriyor yoksa hiç haberleşmiyor mu?
Kolay Gelsin

hiç haberleştiremiyorum. atv312 ve delta ekranı ilk kez haberleştırmek için uğrasıyorum sürücü kısımdan modbus haberleştırmeyi aktıf ettım kablo bağlantısını da olusturdum fakat ekranda sürekli haberleşme hatası var. ekran kısmındakı ayarlarla ilgili bilgilendirirseniz sevınırım

http://www.deltronics.ru/images/manual/DOPB07_S411_E411_S411K_S401K.pdf
Ekteki manuele göre rs485 port 2 üzerinden bağlantı yapıp sürücü registırından okuma yazma yapacaksınız,panelden haberleşme ayarlarının sürücü ile aynı yapacaksınız.
hatayımı buldum. tesekkur ederım. daha önce atv312 sürücü ilgili bi çalısmada bulunduysanız bana bu konuda yardımcı olur musunuz. plc olmadan calıstırmk istiyorum. hız bilgisi, ileri-geri, ve istenen hıza ulasıldı bilgilerini hangi adreslere gönderiyoruz. sürünün ıd adresni belirleyip ve haberleşme protokulu 8e1 yaptım

Delta sürücü ile dop paneli haberleştirdim modbus ascii üzerinden, sürücünün hold register adreslerini okuyun, ve data regısterleri dop ekrana örnek :motor frekans yaz, sayısal değer gir elementinin adresi word 16 bit h2046 regısterıne yazıyorsun okuma ve yazma adresi olarak.
Dop panelde rs485 hab. Com2 portu 1-6 nolu pinlerdi yanlış hatırlamıyorsam.
Son durumumuz nedir

Delta Sürücü- plc ve delta Sürücü- plc olmadan ekran ile bende haberleştirdim. Bunda sorunum yok. Benim sorum atv312 ile birlikte ilgiliydi

Delta Sürücü- plc ve delta Sürücü- plc olmadan ekran ile bende haberleştirdim. Bunda sorunum yok. Benim sorum atv312 ile birlikte ilgiliydi
Ben size delta ile yaptığım çalışmayı bir fikir verir diye yazdım. Atv sürücülerle hiç haşır neşirliğim yoktur, ama şu var delta sürücü data adresleri nasılsa Manuel de, atv de aynıdır diye düşünüyorum, sonuçta dop panele hakimsin, atv sürücünün modbus adreslerinde sıkıntı yaşadın anladığım kadarıyla.

Evet sürücü kısmından ID numarası ,bandured hızını, haberleşme protokolünü sonra komut alacağı bilgi adresini modbus yaptım.. fakat bir türlü başarılı olamadım.. Schneider plc de hazır blokla bu işlemleri yapıyorum fakat ben nedense farklı bir plc ile denemek istedim başaralı olamadım. Adresleri decimal olarak da hexadecimal olarak da denedim yine olmadı..

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri