Atv12hu15m2 yardım

akik27

Üye
Selam aleyküm arkadaşlar. Ben şuan yurt dışındayım elimde bir tane Schneider atv12hu15m2 invertör var. Bunun startını dışardan alacağım ama pot kendi üzerinden çalışacak.invertörün dışardan çalışması için de başka bir motorun kontaktörünün NO sundan olacak . Bağlantıyı +24 ile Ll1 e bağladım. Parametre ayarını bulamadım. Bana acil yardım eder misiniz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Screenshot_2019-02-15-22-38-23-938_com.google.android.apps.docs.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kendi pot üzerinden çalışacak derken sanırım inverter üzerindeki tuş takımını kastediyorsunuz.
Set parametreleri altındaki LSP parametresi ile çalışacagı hızı ayarlayabilirsiniz.

Ith parametresine de motor etiket akımını girerseniz, motoru termik korumasına almış olursunuz.

Hocam kafanızı karıştırmayayım start harici olacak pot ayarı invertör üzerinden olacak bunun parametre ayarı lazım bana.

Set grubu altındaki LSP den ayarlayabilirsiniz.
Start geldiği anda LSP de ayarlanan hız ile çalışacaktır.

Set grubu altındaki LSP den ayarlayabilirsiniz.
Start geldiği anda LSP de ayarlanan hız ile çalışacaktır.
Hocam verdiğiniz bilgi için teşekürler. Yalnız şöyle izah edeyim. Bir tane makinamız var iki motorlu. Motorun Biri 50 metre mesafeli panodan 11 kW yıldız üçgen çalışıyor. Diğeri ise makinanın üstünde 1.5 kW invertörle çalışıyor. Benden istenen panodan yıldız üçgeni çalıştırdığımda motor üçgene geçince invertör de çalışacak. Ama potu makinanın yanında ayarlaması lazım çünkü ürünün geliş hızına göre ayarlıyor motor hızını.sizin dediğiniz şekilde hızı ayarlayamıyoruz galiba invertörün stopda olması lazım ayarlayabilmesi için. Yanlış mı anladım hocam.

LSP parametresini değiştirmek için inverterin stopta olmasına gerek yoktur.
İnverterin üzerindeki tuşlara pot değil tuş takımı/kontol paneli diyoruz.
Pot deyince hep harici düşünülür.
Zaten makina kullanıcısı ayarlayacaksa harici potansiyometre takmanızı öneririm.
Yanlış parametre değiştirip sorun çıkartabilir.

http://www.botekotomasyon.com/WEB/U...manlar/Altivar 12/Altivar12_Turkce_Manual.pdf

iarslan'a katılıyorum insiyatifi, makineyi kullanan operatöre bırakmamak gerekir. Keypad üzerinde yanlış ayarları değiştirirse eski ayarlara döndürmek için siz uğraşırsınız. En güvenlisi 10k'lık bir pot bağlayarak kullanışlı bir yere montajını yapmanızı tavsye ederiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri