ATV12H075M7 ObF - OLF ARIZASI

wodibow

Üye
Merhaba arkadaşlar kullanılan motor
0.75 kw
50Hz
▲220/Y380
3,8/2,2 A

Motor Y bağlıydı ▲'e çevirdim ve ATV12H075M7 ye bağladım bir süre çalıştı ve
OLF ve ObF hatası verdi. Özellikle normal çalışıyorken 5-10 dk da bir ObF hatasını neden veriyor olabilir, çalışır durumda neden frenleme yapsın anlayamadım.

Ve termik ayarını nereden yapabilirim nCr parametresinden mi acaba.

Ayrıca devir artsın diye bFr yi 60 yaptım doğru birşeymidir bu ve daha artırılabilir mi, bu menüden 60 ın üzerine çıkmıyor.

Son olarak lojik çıkışları nasıl programlayabilirim, mesela (LI2-geri) şeklinde.

<<<yardımlarınız için teşekkürler>>>

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
CAPTAN arkadaşım ilgin için teşekkür ederim.

acc değil ama dec i 10sn ye artırdım ama yine aynı şey oldu üstelik schneider in teknik servisini aradım öyle birşey olmaması lazım cihazda arıza olabilir aldığınız yerden değiştirin dediler, değiştirdik ,yine aynı. Tekrar aradım biz o cihazı konveyör uygulamaları için tasarlamadık kapı açıp kapama gibi basit işler için tasarladık dediler. atv312 tavsiye ettiler, Alışveriş yaptığımız yerde atv312 ile atv31 aynıdır dediler onu aldık 5 saat durmadan çalıştı daha sonra o da ObF ledi ve 10dk 1saat vb sürelerde bir ObF liyor hatta arada kendisini besleyen 10A lık sigortasını da attırıyor.

nCr sini 3,8 e ayarladım kendi ekranında çalışırken 2,9 A i gösteriyor

Motoru redüktörden çıkardığım da da yine 2,9 civarı akım çekiyor yani boşta gibi akım çekiyor.

Ne yapmalıyız.
İnverteri bir büyüğüyle değiştirsek olur mu?

Ama motor zaten 0,75, inverter 0,75, motor etiket akımı ▲'de 3,8 A, çalışırken çekilen akım 2,9A.
Ayrıca motor normal çalışırken stoba basmadığımız halde neden frenlemeye geçsin,stop a bastıktan sonra frenleme yapmalı ve durmada zorlanıyorsa Obf lemeli değil mi?

Eğer çalışırken sıkışmadan dolayı duruyor olsa bu saferde aşırı motor yükünden OLf lemeli ama ObF mesajı veriyor.

İşin çözümü nedir?

<<<<<<<<<<< Saygılar >>>>>>>>>>>>
<<<<<<<<<< Teşekkürler >>>>>>>>>>>

bu altivar 12 cok hassas.ncr parametresinden akım değerini belirleyebilirsin.
LI2 ile ters yöne dönüş sağlamak ;

Ekranda RDY yazıyor iken üstteki yuvarlak düğmeye ( Enter ) bir kez basılır ,
Sağa doğru çevrilerek ekranda Conf yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FULL yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FUN yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda rrS yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda L2h yazarken entere 3 sn basılı tutularak işlem tamamlanır,
ESC tuşu ile en başa RDY ‘ye geri dönülür...

RDY – Conf – FULL – SET – ACC – Kalkış zamanı
RDY – Conf – FULL – SET – DEC – Duruş zamanı

Yavaşlama rampası otomatik
adaptasyonunu brA EVET
olarak ayarlayın. deneyin.

selamlar foruma yeni katıldım bu cihaz hakkında bende bir soru sormak istiyordum ben bu cihazı evimdeki garaj kapısını açıp kapatmak için kullanıyorum geyyette başarılı bir cihaz sorum cihazın enerjisini kesip tekrar verdikten sonra cihaz üzerinden run yapıp manuel yol vermem gerekiyor bu aslındaq sorun değil ama dışardayken elektrik gidip geldiğinde sorun yaşayabiliyorum programsal bir çaresi varmıdır kataloğu komple okudum ama anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri