Atv 71 Türkçe Kullanma Klavuzu

Arkadaşlar telemecanique'nin son gözdesi altivar 71'in türkçe kullanma kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

Gerçekten çok şirin bir opetatör ekranı var ;D

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/atv_71_user_guide_tr-pdf.32816/

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
üstadım atv 31 hu55n4ün türkçe kullanım kılavuzu varmı acaba...

Teşekkürler, bendeki ile aynımı bakayım,
emınım bu daha ıyıdır.

Atesefe arkadaşım elimdeki altivar31 ile illgili tüm dökümanları yollurorum umarım işine yarar...

Altivar ATV 31 Türkçe Kullanma Klavuzu

Ayrıca uygulamanı yazarsan yardımcı olmaya çalışırım

İyi Çalışmalar...

hocam ılk önce yardımcı oldugunuz ıcın t.ederım motora bagladıgım parca start a bastıgımda ılerı gıdecek bır mesafedekı lımıt swıç e degdıgınde gerı gelecek gerıdekı lımıt swıç e degdıgınde de duracak ama ılerı gıdıs ve gerı dönüs hızlarını potansiyometreyle ayarlayacagım ıstedıgım degerı potansla olmuyorsa gıdıs donus hızı nın yıne farklı olmasılazım mutlaka simdiden teşekkür ederım kolay gelsın.

mertcan merhaba kardeş şimdi şöyle düşünürsek start ve stop ların devamlı (conutied)diil
o zaman 3 telli star-tstop uygulaması yapacaksın start lojik girişini butondan geçirelim,geri referansı lojik girişini de : gerideki siwicin ters kontağı,rölenin kendi düzkontağından geçirip röle bobinine uygularsak ve ilerideki siwicin düz kontağına röle bobini ve gerideki siwicin ters kontağının çıkışını da bağlarsak malzeme ilerideki siwice çarparak yardımcı rölemizi gerideki siwicin kapalı ucu ve kendi açık ucu üstünden kitlemiş olur tabi röle 2 kutuplu olacak kilitleme olunca yardımcı rölenin normalde açı
k kontağına bağladığın geri sinyali kitlenmiş olacak ve atv31 geri dönmeye başlayacaktır malzeme geri gelip geri siwicine dayanınca kilit kalkar ve yön değişir yok değişmesin de motor dursun istiyorsan geri siwicinin normalde açık kontağını stop butonu ile paralele olarak atv 31 in stop lojik ucuna bağlayabilirsin
eğer geri geldiğinde siwiç takılı kalacağından dolayı ccihaz bi daha start almazsa dandik bırakmada gecikme zaman röleleri var bi tane ondan koyar olayı çözersin. :-X
gelelim hızlara : şimdi ileri ve geri referansları verdin şimdi bi sabit referans ileri hızı olsun ikincisi ise bir lojik girişe atayacapın constant speed1 olsun geri ucundan atadığın constant speed lojik girişine bi şönt atı ver alsana iki tane hız ;)

merhaba arkadaşlar telemecanique,omron, siemens sürüceler ve PLC konusunda her türlü yardımcı olmaya hazırım...

Arkadaşım öncelikle kolay gelsin.Ben sorunu mu şöyle açıklayayım; ATV 28 3kw ve ATV31 7,5kw lık iki adet bağladım ama bunların kontrol ettiği emiş fanları çatıda üstüste çalışıyorlar 3kw olanda herhangibir sorun yok fakat 7.5kw olan sürücü kısa süre (5dk.gibi) sonra SCF kodlu hataya geçiyor anladığım kadarıyla katalog karşılığı kısa devre yada paralel motor topraklama sızıntısı, acaba sebebi bunların birbiri üzerinde olup topraklama iletimimidir yada ne olabilir yardım edeceğini umarak şimdiden teşekkür ederim.Kolaygelsin. :-\ :-\

Merhabalar sİze bİrŞey sormak İstİyorum.elİmde atv 31 hiz kontrol cİhazi var .menÜye gİrdİĞİmde sup menÜsÜnden baŞka bİr yere gİremİyorum yardimci olursaniz sevİnİrİm.menÜye basiyorum sup Çikiyor oklarla İlerleyemİyorum sadece sup menÜsÜ İÇİnde gezebİlİyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri