ATV 71 Hız Kontrol Hk 37 kw

yakemoz

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Elek üzerinde 30 kW motor bağlı ve Akımı = 57A Soft Starter ile çalışmaktadır. Kalkınma akımı 200A in üzerindedir. Bu soft starteri iptal edip ATV71 hız kontrol cihazı bağlamak istedim.
Motor etiket bilgilerini girdim. Bu halde motor kalkmadı. Hız kontrol cihazının maksimum amperi = 132 ye kadar artırabildim.Daha üstüne artırmama izin vermedi.Bir de start verirken motora giden uçların gerilimi ölçtük 80V olarak gördüm bunun nedeni ne olabilir?Bu motorun kalkmasını nasıl sağlayabilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Motorun bağlantı gurubu doğru ise ve siz sürücü parametrelerini doğru girdiyseniz bu dediğiniz imkansız gibi bir şey.
Parametreleri asla etikete göre yapmayın mutlaka outo tune işlemi yapıp etiketle uyuşup uyuşmadığına bakın.
Enteresan ! Bana sanki çok düşük başlangıç frekansı ve tetikleme frekansı ile sürüyorsunuz gibi geldi.
Merak ettim şimdi. (Allah'tan kedi değilim)

Kolay gelsin...

Auto tune yapınca direk çalıştı. teşekkürler. Auto tune hangi parametreyi değiştirdide çalıştı bilemedim.

Autotune, cıhazın motoru tanıması işlemidir..

Kolay gelsin zeybek bey bnim sorunum vinc sisteminde kullanilan orta araba yürütme inverter inde acile basilip tekrar kurulduğunda dc bara on sarj hatasi aliyorum (18kw motor 22kw invertere bagli)kopru ve orta araba icin yedek olarak kullandigimiz 37kw invertere bagladigimda bu hatayi almıyorum. 22kw lik inverter yenisi ile degismesine ragmen yeni inverterdede ayni hatayi aliyorum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Katalogundan bakıp, sürücüye >>DC baralarındakı + ve - olarak belırtılen klemenslere frenleme dırenci baglamanız yaralı olur.

Kac ohm direnc kullanmaliyim

EsparadoS

Ve direnci sadece +uzerine mi yoksa invertorun + - olarakmi baglamam gerekiyor

EsparadoS

Motorun 18kw ise 14 ohm 9300 watt direnç kullanmalısın direncide PA PB uçlarına bağlamalısın motorun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri