ATV 71 frenli duruş hakkında?

musa_33

Üye
herkeze hayırlı işler arkadaşlar 250 kw ATV 71 ile 250 kw değirmen motoru sürmekdeyim sürücü can open ile kontrol ediliyor ben motoru fren ile durdurmak istiyorum bildiğim kadarı ile ATV 71 içerisinde fren direnci var ama menüde hangi basamakları izliceğimi bilmiyorum bana bu kanuda yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sürücülerde , içlerınde fren direnci yokdur. DC baralarına gerekiyorsa sürücü gücüne göre dısardan baglanır. Siz motora fren baglıyacaksanız, sürücüde kı rölelerı proğramlayıp harıcı motor veya değirmen miline baglı frenı cektirebilirsiniz. MIsal olarak, röleyi söyle proğramlıyabilirsiniz. 3 hz de frenı bırakdır. (srart aldıgında), yine 5 hz de freni cekdir, olarak. Menusune bakarasanız yardımcı olacakdır.

yani ben sahada motor miline bağlı fren sistemi kuracaz ve frenin rölesini hız kontrol çıkış alarak çektircez doğrumu anlamışım

Evet, dogru anladınız arkadaşım. Sahada, motor veya reduktor milişne baglı fren için, önce sürücün rölesınden bır kontaktör cektirin, sonrada o kontaktör üzerınden fren gerilimini geçirip frene baglayınız.
İyi çalışmalar..

Evet, dogru anladınız arkadaşım. Sahada, motor veya reduktor milişne baglı fren için, önce sürücün rölesınden bır kontaktör cektirin, sonrada o kontaktör üzerınden fren gerilimini geçirip frene baglayınız.
İyi çalışmalar..

Motor miline fren düşünüyorsunuz ama, bu büyüklükde bır motoru, hehalde 3000 devir/dkk . dır durdurmak öyle kolay olmasa gerek.Çok büyük bır fren kuvveti gerektirir. Değirmeni hemen durdurmak için; 8fikir jimnastiği yaparsak)
1. motor değirmen arasına kavrama yapıp, durdurdugunuzda buradan ayırmak ve değirmen tarafına gerekıyorsa fren koymak.
2, Motor değirmen kayıs kasnaklarını gevsetmek. Kayısları gerdırme ara kasnagını pıston tahrıklı yapıp, stop ettııeldiğinde kayısları gevsettirerek, değirmeinin cabuk durmasını sağlamak.
3.Eğer illa motor miline fren derseniz, düşüncem; freni sürekli değil kesik kesik cektırtmek.Mesela 5 er sanıye gibi.Yoksa o motor durmaz, bir yerleri kırar diye düşünüyorum

sayın zeybek verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler daha öncede bu şekilde olcağının tahmin etmiş tim ama malesef ben atv 71 kitapcığından kontakörü çektireceğim kontak ucunu bulamamaıştım şimdi tekrar daha detaylı bir inceleme yapcam peki sayın zeybek 3. maddedeki freni beşer saniye aralıklarla çektirmeyi hız kontrolden yapabilirmiyiz yoksa haricen zaman saatimi bağlıyacağız?birde motorda kayış kasnak sistemi bulunmamakda uygulama şöyele;motor miline bağlı omega kaplin dediğimiz kaplin ve kapline baglı değirmenin çekiç millerinin takıldığı tambur bulunmakda bu franleme sistemiyel kapline zarar verirmiyiz saygılar teşekkürler

herkeze hayırlı işler arkadaşlar 250 kw ATV 71 ile 250 kw değirmen motoru sürmekdeyim sürücü can open ile kontrol ediliyor ben motoru fren ile durdurmak istiyorum bildiğim kadarı ile ATV 71 içerisinde fren direnci var ama menüde hangi basamakları izliceğimi bilmiyorum bana bu kanuda yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler...

merhaba

ATV71 250kW cihaz üzerinde frenleme ünitesi(kıyıcısı) ve de direnç yoktur. Bunlar olmasa dahi ATV71 ile değirmen motorunu daha kısa sürede durdurabilirsiniz. Bunun için:
Sürücü Menüsü-Uygulama Seçimi-Durdurma ayarları- Duruş tipi=Rampa
Sürücü Menüsü-Uygulama Seçimi-Rampa-Rampa Adaptasyonu=Seçili yapmanız gerekir.
Eğer bu parametreleri göremiyorsanız Ana Menü-Erişim Seviyesi=Uzman yaptıktan sonra deneyin.

Duruş süresini ise Hızlı Devreye Alma-Yavaşlama süresi parametresinden ayarlayabilirsiniz.

Bunları yaptığınızda cihaz motoru frenleyecek, DC bara kritik seviyeye geldiğinde ise serbest duruşa bırakacaktır. DC bara tekrar normal seviyeye döndüğünde yine dinamik frenlemesini yapacaktır.

Bunları yaparak ancak belli bir seviyeye kadar süreyi azaltabilirsiniz. Çok daha kısa sürede durdurmak isterseniz sürücüye Frenleme Ünitesi + Frenleme Direnci bağlamanız gerekir. Schneider den bu opsiyonların seçimi için teknik bilgi alabilirsiniz.

teşekkür ederim verdiğin bilgi için ilk fırsatta söylediklerinizi deniceğim kolay gelsin iyi çalışmalar...

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri