atv 71 3kw sürücü yardım

redbullife

Üye
x3zp5g.jpg

1551h7o.jpg

Sürücü profil mak.rulo açıcı motora bağlı.Sürücüye sensör göz de bağlı göz panoyu otomatiğe alındığında rulo açıcı otomatik gözün verdiği komut ile motoru start-stop yapmakta manuel e alındığında göz devre dışı olup potansiyometre ile motor çalışmakta.Sürücü sensör gözün varlığını(çalıştığını)algılıyor-manuelde potansiyometre çalışıyor.Motor freni çalışmakta-motorda herhangi problem bulunmamakta.
SORU: Hiç bir şekilde oto./man. sürücü devreye girmemekte yani motoru çalıştırmıyor... 380 çıkış yapmıyor...
Sürücü hiçbir şekilde alarm kodu da vermiyor....
Acaba hafıza ayarların da problem mi oluştu...

İYİ ÇALIŞMALAR

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
öncelikle şunu denemeni öneriyorum sürücü açık iken +10V ----AI1'i basit bir kablo ile kısadevre yap ve yine sürücü açık iken PNP olarak ayarlı ise LI1 ve +24 'ü basit bir kablo ile kısadevre yaptığında sürücü start alması lazım ve AI1- ile COM kısadevre olduğundan emin ol ve PWR ile +24 kısadevre olduğundanda eminol eğer sistemin NPN ise LI1 --- +24 ile değilde LI1---0V ile kısadevre yapıp çalıştırabilirsin.

sayın koray bey dediklerinizi yaptım olumsuz sonuç sistem pnp
motoru,motor kablolarını,sensör gözü,potansiyometre'yi test ettim hepsi sağlam sürücü sensörü görüyor-potansiyometreden algılama yapıyor

yukarıdaki bahsettiğim uygulamayı
sürücüdeki IO kartındaki bütün kabloları söküp denedinizmi çünkü +10 v ve +24 v de kısadevre sözkonusu olabilir o nedenle bütün kabloları söküp +24 LI1 kısadevre yapıp start verebilirsin + 10 v ve AI1 kısadevre yaptıktan sonra tabi

eğer dediğim uygulamayı yapıp çalışmıyorsa ve herhangi bir arıza vermiyorsa muhtemelen pwr IO kartı arızalıdır birde şu ölçümü yapın +24 ile 0v ölçün 24 v görüyormusunuz aynı işlemi 10v içinde yapın ayrıca resimde gördüğüm kadarı ile PWR ve + 24 V kısadevre olması lazım resimde yok sanki

start girişini diğer dI ınpıtlardan boş varsa boş olan herhangi biriiri yap değiştir

pwr +24 kısadevresi yok gibi görünüyor kontrol et kırmızı kablo yerinden çıkmış gibi

koray dediklerini yaptım hiç bir sonuç alamadım
sürücü motor çıkışlarında fazlar arası AC olarak ölçdüğümde sonuç yok
ama DC olarak ölçü aleti ile ölçdüğümde fazlar arası sıfır ama faz nötr olarak ölçdüğümde 220 vdc gösteriyor

sürücü etiketi

1e9u8m.jpg

sürücünün motor çıkışları yanık tamir edildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri