ATV 12 hızlı devreye alma parametreleri

KORAY- Ü

Üye
ATV12 KULLANIMI HAKKINDA

1- LI2 ile ters yöne dönüş sağlamak ;

Ekranda RDY yazıyor iken üstteki yuvarlak düğmeye ( Enter ) bir kez basılır ,
Sağa doğru çevrilerek ekranda Conf yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FULL yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FUN yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda rrS yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda L2h yazarken entere 3 sn basılı tutularak işlem tamamlanır,
ESC tuşu ile en başa RDY ‘ye geri dönülür...

Kısacası ;

RDY – Conf – FULL – FUN – rrS – L2h ( entere 3sn basılı tutun )

2- Hazır Hızları Programlamak ;

Ekranda RDY yazıyor iken üstteki yuvarlak düğmeye ( Enter ) bir kez basılır ,
Sağa doğru çevrilerek ekranda Conf yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FULL yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda FUN yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda PSS yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda PS2 yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda L3h yazarken entere 3 sn basılı tutulur, esc tuşuna basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda PS4 yazarken entere tekrar basılır,
Sağa doğru çevrilerek ekranda L4h yazarken entere 3 sn basılı tutulur, esc tuşuna basılır ve böylece 4 adet hız referansı atanmış olur. Bu hızları programlamak için FULL menüsü içindeki SET menüsünde SP2, SP3 , SP4 değerleri kullanılır.. Bu değerlerin sağlanabilmesi için ise aşağıdaki konfigrasyon kullanılır.

Kısacası ;

RDY – Conf – FULL – FUN – PSS – PS2 – L3h ( entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – FUN – PSS – PS4 – L4h ( entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – SET – SP2 - ... ( 2. Hız değerinizi girin ve entere 3 sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – SET – SP3 - ... ( 3. Hız değerinizi girin ve entere 3 sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – SET – SP4 - ... ( 4. Hız değerinizi girin ve entere 3 sn basılı tutun )

LI1 + LI3 = SP2 (ileri yönde)
LI1 + LI4 = SP3 (ileri yönde)
LI1 + LI3 + LI4 = SP4 (ileri yönde)

LI2 + LI3 = SP2 (geri yönde)
LI2 + LI4 = SP3 (geri yönde)
LI2 + LI3 + LI4 = SP4 (geri yönde)

3- Start ve referansı nereden vereceğinizi belirlemek; (Terminalden mi yoksa ekrandan mı ?)

RDY – Conf – FULL – CTL – CHCF – SEP ( entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – CTL – FR1 – AII ( Terminalden referansı belirleyebilmek için (Harici Potansiyometre ile kontrol için) (entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – CTL – FR1 – AIUI ( Ekran üzerindeki potansiyometreyi (enter tuşunu kullanarak) referansı belirleyebilmek için (entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – CTL – CdI – tEr ( Terminalden kontrol sağlayabilmek için ( 24V-LI1 arası start için mesela ) (entere 3sn basılı tutun )

RDY – Conf – FULL – CTL – CdI – LCC ( Ekran üzerindeki RUN – STOP tuşları ile kontrol için) (entere 3sn basılı tutun )

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hocam kusuruma bakmazsın dimi ufak bir düzeltme yapmak isterim 3 .madde de ufak bir sorun var

gerçekten öyle bir anda yazmışsınki eline sağlık kitapcığında yazmayan parametreler var eline sağlık teşekkürler

slm atv 12 conf parametresine giremiyorum neden

selamlar atv 312 conf paramametresine giremiyorum.bu cihazda oparatör şifresi olabilirmi acil yardım lütfen

selam monofaze atv 12 ye analog sensor kullandım. motorum 0,37 kw sürücüm 0,55 kw.
5hz de dokuma makinasına lüvert salması yaptırıyorum. fakat belli bir süre sonra motor aşırı ısınıp olf ikaz veriyor. yardım lütfen

herkese slm
benimde atv12 sürücü ile ilgili bi sorum olacak ya neden bunların kılavuzlarını anlaşılır yapmazlar anlamadım yoksa sorun bizde mi.!!!
bende monafaze girişli bi sürücü ve 24000 dd/dk lık bi motor sürücüden frekansı 400hz yapmam lazım aslında yaptım ama 50hz üstüne çıkmıyor hem potla hem AO ile sürüyorum
bunlarla ilgili parametre ayarlarını yazarsanız çok sevinirim.tşkler...

non menüsünden cod paramtresine gir oraya 2663 yaz entere bas esc ye basarak rdy yazısına gel sonra tekrar non menüsünden cod parametresine gir off yaz entere bas rdy esc ye basarak rdy'e gel istediğin parametreler açılır iyi çalışmalar...

5 hz cihaz için düşük bi devirdir düşük devirde çalıştırdığın cihazın torque sini arttırman gerek
Conf Full drc UFR yi %100 yap.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri