Atmell mikrodenetleyici kopyalamak

anka78

Üye
Arkadaşlar merhaba acil bir konuda desteğe ihtiyacım var şöyle ki elimde ithal bir ürün var ve bu ürün çok eskiden alınmış ve sistemde AT89C55WD mikrodenetleyici var ve bunu kopyalamam gerekiyor fakat şifreli olduğundan kopyalayamıyorum bu şifreyi çözüp kopyalayabileceğim bir sistem var mıdır şimdiden teşekkürler

hocam o iş için sadece bir yöntem var diyorlar. elektron mikroskobu ile okunduğunu duymuştum çipin üstünü açarak. oda çok maliyetli bişey demişlerdi. haricinde mümkün değil diye biliyorum.

Merhaba öncelikle teşekkürler cevabın için Aslında ücreti de çok önemli değil paraya kıyacağım artık nereden bulabilirim yada kiminle irtibata geçebilirim bilgi verebilirsen çok sevinirim

Merhaba öncelikle teşekkürler cevabın için Aslında ücreti de çok önemli değil paraya kıyacağım artık nereden bulabilirim yada kiminle irtibata geçebilirim bilgi verebilirsen çok sevinirim

Öncelikle, kod koruması varsa, yazılımı elde etmeyi unutun.
Konu sizin için bu kadar önemli ise, bedelini karşılamaya da hazırsanız, amaca uygun program, elinizdeki cihaz(çalışır durumda) analiz edilerek yeniden yazılabilir. Ya da ihtiyaca göre yeni bir devre tasarlanabilir.

Kopyalama kolaylığı zorluğu mikrodenetleyiciye göre değişiyor.
Bildiğim bazı yöntemler;
-MCU nun bir bacağına biraz yüksek voltaj veriyorsun.
-Kılıfını açıp içeriye tel uzatarak bir işlemler yapıyorsun gibi birşeyler.
-Özel bir düzenek ile MCU yu programlamaya başlıyorsun. Programlamanın başında fush ayarlamalarını yapıyorsun flash yazımına geçince programlamayı kesiyorsun. Böylece kod koruması olmayan MCU ilde ediliyor.
vs.. vss.......
Tabi bu yöntemlerin tümünde işlemciyi kaybetme ihtimali çok yüksek. Önce kendin bir MCU şifreleyip onu çözmeye çalış.
Eğer para sorun değil diyorsan Çine göndermen gerekecek.
AT89C55WD'de 3 seviye program hafızası koruma var. Ama nedir nasıl kırılır bilmiyorum.

Kopyalama kolaylığı zorluğu mikrodenetleyiciye göre değişiyor.
Bildiğim bazı yöntemler;
-MCU nun bir bacağına biraz yüksek voltaj veriyorsun.
-Kılıfını açıp içeriye tel uzatarak bir işlemler yapıyorsun gibi birşeyler.
-Özel bir düzenek ile MCU yu programlamaya başlıyorsun. Programlamanın başında fush ayarlamalarını yapıyorsun flash yazımına geçince programlamayı kesiyorsun. Böylece kod koruması olmayan MCU ilde ediliyor.
vs.. vss.......
Tabi bu yöntemlerin tümünde işlemciyi kaybetme ihtimali çok yüksek. Önce kendin bir MCU şifreleyip onu çözmeye çalış.
Eğer para sorun değil diyorsan Çine göndermen gerekecek.
AT89C55WD'de 3 seviye program hafızası koruma var. Ama nedir nasıl kırılır bilmiyorum.
Bu işi çin de yapan hangi firmalar var bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri