Atmel Bootloader 20MHZ

Şu adresten Minicore yükle. Yükledikten sonra sana board menüsünde işlemci ve kristal seçenekleri çıkar. Oradan atmega328 ve 20mhz seç burn bootloader de. Artık kartın arduino uno olmayacak ama bütün arduino komutları çalışmaya devam edecek. Ayrıca ne gerek vardı 20mhz kristale. Hız olarak neredeyse hiçbir fark göremeyeceksin.

Kesme çok kullanıyorum ve 100us de bir kesme geliyor ve bu kesmeler sebebi ile kod satırını tamamlatmak için.

Merhaba hazır konu var iken buradan sorayım dedim. Atmega328p -pu yu harici kartta programlama yapamıyorum. Hata veriyor. Ama breadbord üzerinden programlama yapıyorum. Sebebi nedir ? SCK pininde harici led bağlı MISO ve MOSI de de optokuplor bağlı. Etkilenir mi ?

Devre şeması görmeden buna nasıl karar verilir ki?

Demek istediğim şuydu. Mıso , Mosı ve sck da kompenant olması durumu etkiler mi etkilemez mi ?

Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır, bağlanan eleman voltajı değiştiriyorsa illaki etkileyecektir. Bu yüzden şema görmeden karar verilmez. Eğer çok büyük bir sır değilse en azından o bağlantıların şemasını paylaşman gerekiyor

Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır, bağlanan eleman voltajı değiştiriyorsa illaki etkileyecektir. Bu yüzden şema görmeden karar verilmez. Eğer çok büyük bir sır değilse en azından o bağlantıların şemasını paylaşman gerekiyor
atmega328p-pu işlemci ve devre çizimi

Ekli dosyalar

• 2021-03-25 (1)_LI.jpg
    2021-03-25 (1)_LI.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
  • 2021-03-25_LI.jpg
    2021-03-25_LI.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
Eğer şemayla devren birebir aynıysa pomp olarak etiketlediğin pin çıkışındaki optokuplörü dirençsiz bağlamışsın. Optokuplör aşırı akım çeker voltajı düşürür.

Eğer şemayla devren birebir aynıysa pomp olarak etiketlediğin pin çıkışındaki optokuplörü dirençsiz bağlamışsın. Optokuplör aşırı akım çeker voltajı düşürür.
Evet bire bir aynı .. ve ben bunu fark etmemişim çok teşekkürler. Şimdi denedim ve yükleme başarılı. Allah senden razı olsun usta.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri