atık su temizleme sistemi hakkında

turani6384

Üye
slm arkadaşlar atık su temizleme sistemi yapacağımda bu konu hakkında biligisi olan veya daha önce bu projeye benzer proje yapan ardaşlar bunu hakkında bana yardım ederseniz sevinirim.
sistemin küçük çaplı olacak mantık olarak atık su filtrelinip daha sonra su buharlaştırılacak. sistemde sıcaklık ve seviye kontrol olacak ve buhar bir yerde tutulacak.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Dostum sistemden bişi anlamadım doğrusu niye filtre ediyosun sonra niye buharlaştırıyosun..biraz daha açıklarmısın

slm arkadaşlar atık su temizleme sistemi yapacağımda bu konu hakkında biligisi olan veya daha önce bu projeye benzer proje yapan ardaşlar bunu hakkında bana yardım ederseniz sevinirim.
sistemin küçük çaplı olacak mantık olarak atık su filtrelinip daha sonra su buharlaştırılacak. sistemde sıcaklık ve seviye kontrol olacak ve buhar bir yerde tutulacak.

_ atık su buharlaştırılarak temiz su elde edilecek ise bu işleme damıtma deniliyor, ayrıca neden filtre edilecek?
_ genelde evsel atıksuları temizlenmesi veya geri kaznımı için biyolojik arıtma daha ekonomik olarak yapılıyor.

arkadaşlar benim sistem su arıtma sistemelerine benzer bir sistem olacak. su arıtma sistemlerindede kum filtreler bulunur öncelikle katı maddeler ayrılır. benim sistemde de bu yapıdıktan sonra kalan su buharlaştırılacak. amaç katı ve sıvıyı ayırmak arkadaş damıtma diyor ama benim projem buşekilde olcak.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri