atık su arıtma tesisi dekantör arızası

umutaktunc

Üye
mrb arkadaşlar ben atık su arıtma tesisinde çalışıorum sorum şu: çamursuzlaştırma için damfuss marka dekatör kullanıyoruz dekantör çalışırken arızaya geçti motorlarını kontrol ettim baglantılarını baktım ama sorunu bulamadım. 3080 devirde uretime hazır hale geliyor yardımcı olursanız sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
damfuss değil danfoss hangi arıtma tesisindesin belki ben kurmuşumdur orayı ?

plc panosunun topraklamasına bak, motor uçlarını sök meger uygula bobinleri meger ile ölç içine su sızmış olabilir.

konya atık su arıtma tesisi dedigini yaptık ama hala aynı motorun termiklerinede baktım kendi arasında kısa devre göstermiyor roreyi degiştirdik yine aynı?

Arkadaş sen üç gündür bunu tamir edemedi isen profesyonel bir yardım al yani..
Her mesajına kontrol ettim diyorsun ama muhakkak bir açık devre var iyice bakman gerek. Neleri kontrol ettin? motorlar kaç KW ? kaç motoru kaç sürücü kontrol ediyor sistem nasıl biraz açıkla veya resimler ekle buradan görelim daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz. Siz teknisyenmisiniz?

evet ve elektronık teknısyenıyım otomasyon teknıkerı olacam fazla bilgim olmadıgı için çözemedim ayrıca resimleri cuma gunu akşam yukleyeyim bir önceki msjınızda su gitmişdir demişsiniz ama suyun gıtmesi imkansız yani

evet ve elektronık teknısyenıyım otomasyon teknıkerı olacam fazla bilgim olmadıgı için çözemedim ayrıca resimleri cuma gunu akşam yukleyeyim bir önceki msjınızda su gitmişdir demişsiniz ama suyun gıtmesi imkansız yani

Yok ben sana su gitmiştir demedim onu diğer arkadaş yazmış:) Ben sana konunun başlığını değiştir diyen kişiyim ama bakıyorumki etkili olmamış. Uzun zamandır Makine çalışmıyor bir sorun olmuyormu?

kusura bakma arkadaş ben aynı kişi sandım sorun olmazmı ya çamur eritemioruz oda girişe geri gidior sıkıntı yapıor başka arıza çıkarıor degiştirmedim aynı başlıkla açtım ama dıkkatını çekmedi kimsenin ptc de sorun bulduk onu degiştirdik ama yine çalışmadı tambur motorunda arıza var sınyal gitmior

ısrarla söylüyorum biryerde açık devre var ama sen bi panonun resmini çek bakalım plc yide yakından bi cek kapalı iken açıkken ledleri bir görelim birde startladığında çek tmm.

tamam kardeş cuma gun akşam haberleşiriz meil olarak atarım sana ben

ben istanbul tuzla ile paşaköy tesislerini kurdum.

ana tamburu çeviren motorun sürücüsü mü arıza veriyor sadece o motorlar genelde 75-90 kw oluyor sürücün motor gücüne uygun mu ve sürücü ile motora çekilen kablo kesitleri uygun mu bunlara baktınız mı ?

sadece o motorun sürücüsü arıza veriyor ise sürücüyü incelet sürücün kalkış ve duruş rampaları motor set değerleri girilmiş mi

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri