Astronomik zaman rölesi ile balik yemleme cihazı

kukileyta

Üye
Merhaba, elektrikle çok içli dışlı değilim. Ardunio ile balik yemleme cihazi yapacaktım fakat staj yaptığım yerdeki mühendis astronomik zaman rölesi ile yapmamı istedi. Fikir verebilecek olan var mı?

Olmaz diye birşey yok, olur. Beklentine bağlı

Mekanik tarafı Nasıl halledeceksin? Ayrıca yemleme makinası Zaman saatinden ucuz. Son olarak balık günde bir kere beslenir oyüzden astronomik saate gerek yok.

Mühendis neden istiyor Onuda çok anlamadım. Detay vermeden açılan başlıklar beni benden alıyor. Biz cevaplamaya üşenmiyoruz soran arkadaşlar üşeniyor!

eğer hatchery ( kuluçkahane)de kullanılacaksa 18 saat kadar bir sürekli besleme lazım, ama bir akvaryum içinse zaman ayarı yapıp günde 1 ila 2 kere yemleme yapmak yeterlidir, şimdi senin mühendisin bunu hangi amaca hizmet etmek için kullanmak istiyor bu önemli. kuluçkahane gibi bir sistem için bir paleti motor ile çok yavaş şekilde hareket edecek bir sistem geliştirmen gerekiyor, yani paleti döndürme hızı ile ilgili birşey 1 cm hareket ettir 3 dakika bekle gibi birşey verilen yemin ağırlığını palet üzerine eşit olarak dağıtıp 12 saat 18 saat içinde dağıtma hikayesi

eğer hatchery ( kuluçkahane)de kullanılacaksa 18 saat kadar bir sürekli besleme lazım, ama bir akvaryum içinse zaman ayarı yapıp günde 1 ila 2 kere yemleme yapmak yeterlidir, şimdi senin mühendisin bunu hangi amaca hizmet etmek için kullanmak istiyor bu önemli. kuluçkahane gibi bir sistem için bir paleti motor ile çok yavaş şekilde hareket edecek bir sistem geliştirmen gerekiyor, yani paleti döndürme hızı ile ilgili birşey 1 cm hareket ettir 3 dakika bekle gibi birşey verilen yemin ağırlığını palet üzerine eşit olarak dağıtıp 12 saat 18 saat içinde dağıtma hikayesi
Abi stajyerim ya, öğrenmem için istedi.

o zaman dediğim gibi, bir palet hazırlayacaksın peleti 12 volt redüktörlü motorla süreceksin ardiuno ile zamanlamasını yapacaksın,arduiuno için bilgim yok önce tasarımını çiz sonra nerede ne kullanacaksın temin et ve gerekli yazılımı yükle.
benim kafamda canlanan 1 adet kutu yemin döküleceği yeri keseceksin, 2 tane silindir üzeri plastik olan (yazıcıların içinde var) 12 volt düşük devirli redüktörlü motor, rutubetten etkilenmeyen branda türü bir kumaşı silindire kapla(paletin hazır yani koşu bandı yolu gibi kafanda canlandır) ardiuno ile gerekli sürücüyü yükle,dişli veya küçük uygun kasnak gerekli olabilir, umarım bu fikir işine yarar

https://tr.aliexpress.com/i/32951958253.html?spm=a2g10.12057483.0.0.527b5d4dhpeGhl

balık yem.png

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri