ASTRA H GEREĞİNDEN UZUN SÜRE ÇALIŞAN HAVA SIRKULASYON MOTORU

Merhabalar,

Opel Astra H kasa araçlarda kronik bir sorun mevcut. Aşağıdaki sitede konu anlatılmış. Bende de aynı sorun var. Ddışarıdan gelen havayı kontrol eden klepeyi açıp kapatan motor 3-4sn. yerine 10sn çalıştığı için zamanla motor dönderdiği milin yuvasını parçalıyor. Gerçekten benim aracımı da söktüm aynı sorun. İçeride hep buhar oluyordu. Konu blog sitesinde çok güzel anlatılmış. Parça tamir edilmiş bende tamir ettim bir şekilde. Fakat motor gereğinden fazla çalıştığı için tamir ettiğim parçayı bu şekilde yerine taksam aynı problem yine olacak. Motoru 3-4sn çalışmasından sonra durdurmak gerekiyor. Blogta yine bir devre ile sorun halledilmiş. Ama sitede önerilen devreyi satan firmayı aradığımda devrenin direk bu işe uygun olmadığı, uyarlama gerektiği söylenildi. Bir çok yerle görüştüm ama sorunumu halledemedim. Elektronik bilgim olmadığı için kendim de yapamıyorum. Aracın 10sn boyunca elektrik verdiği 12v luk motora gelen güç kablosu üzerine bir devre yaparak 3-4sn. çalışmasını sağlamak için bana ücreti karşılığında bir devre yapabilecek bir arkadaş mevcut mudur bu sitede. Şimdiden teşekkür ederim.

Mahmut Kaya

http://sukru52.blogspot.com.tr/p/ic-sirkulasyon-klapesi-tamiri.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pozisyonunu neden kontroletmiyorsunda önceki hataya devam ediyorsun ? Alt tarafı 2 swiç 4 diyot !

Blog yazısını yazan ben değilim, ben bu sorunu yaşıyorum, blogtaki arkadaş kendisi halletmiş, ben halledemiyorum. Elektronik bilgim olmadığı için size kolay gelen şu an benim için zor. Bu yüzden bilen birisinin yardımına ihtiyacım var.

Araç garanti içindeyse ver servise neden baş ağrıtıyorsun kendine, devre verilse dahi o boyuta kadar sökebilecek misim konsolu parçaları?

Konu sahibi sizden adam gibi yardım istemiş, yazdığınız cevaplara bakın, bence siz bu forumda çok kalmayın, boşuna kayıt olmuşsunuz çünkü. Birisi edisonculuk taslıyor diğeri en son 2013 te çıkmış araca garantisi vardır diyor...

Konu sahibi sizden adam gibi yardım istemiş, yazdığınız cevaplara bakın, bence siz bu forumda çok kalmayın, boşuna kayıt olmuşsunuz çünkü. Birisi edisonculuk taslıyor diğeri en son 2013 te çıkmış araca garantisi vardır diyor...
Piyasayı teknolojiyi ne kadar ettiğiniz belli. 2010 da aldığım aracım 5 sene garantisi vardı. Şu an bildiğim üreticiler 7 sene garanti vermekte ;). MAtematiğiniz bu kadar da kötü değildir her halde ...

İlk mesajınız olduğuna göre boşuna üyelik açan kimmiş belli ...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri